• Jizzax viloyati Mirzacho‘l tumanida AKT vazirligi tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi va viloyatda amalga oshirilayotgan loyihalar bo‘yicha vaziyat o‘rganildi
18.12.2020
Jizzax viloyati, Mirzacho‘l tumanida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan jismoniy va yuridik shaxslar uchun sayyor qabul o‘tkazildi.
O‘tkazilgan sayyor qabulda jismoniy va yuridik shaxslar tomonidan jami 27 ta murojaat kelib tushdi, 11 ta murojaat ijobiy hal qilindi va 16 ta murojaat nazoratga olindi.
Sayyor qabul davomida fuqarolardan telekommunikatsiya, mobil aloqasi, radio va televideniye, axborot texnologiyalari sohasida o‘qitish, maktab o‘qituvchilarining malakasini oshirish, axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktablarga qabul qilish va o‘quvchilarga beriladigan imtiyozlar to‘g‘risida murojaatlar bildirildi.
Shu bilan birga, viloyatning Mirzacho‘l va Do‘stlik tumanlarida “5 ta muhim tashabbus” doirasida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazlari, Jizzax shahridagi 8-sonli umumta’lim maktabi negizida informatika va axborot texnologiyalarini chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktabni tashkil etish, Zarbdor tumanini 2020 yil yakuniga qadar raqamli transformatsiya qilish bo‘yicha tasdiqlangan yo‘l xaritasiga kiritilgan loyihalar ijrosi bilan joylarga chiqib tanishildi.

• Министерство ИКТ провело выездной прием в Мирзачульском районе Джизакской области и изучило ситуацию в области по реализации текущих проектов
В Мирзачульском районе Джизакской области Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций провело выездной прием.
В выездном приеме со стороны физических и юридических лиц поступило в общем 27 обращений, из которых 11 были решены положительно и 16 взяты под контроль для изучения ситуации.
Поступившие в ходе приема обращения касались вопросов телекоммуникаций, мобильной связи, радио и телевидения, обучения в сфере ИКТ, повышения квалификации преподавателей школ, приема в специализированные школы по обучению информационно-коммуникационным технологиям и льготам для учеников.
Вместе с этим, также на местах была изучена работа по организации в Мирзачульском и Дустликском районах Учебных центров цифровых технологий, специализированной школы по углубленному изучению информатики и информационных технологий в общеобразовательной школе №8 в городе Джизак, реализации проектов до конца 2020 года, включенных в «дорожную карту» по цифровой трансформации Зарбдорского района.