• Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi jamoasing Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligiining 28 yillik bayrami munosabati bilan tabrigi
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi jamoasi butun Oʻzbekiston xalqini Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligiining 28 yillik bayrami bilan samimiy tabriklaydi.
Konstitutsiyamiz yurtimizda amalga oshirilayotgan islohotlarning huquqiy negizidir. Unda xalq farovonligini taʼminlashga xizmat qiladigan eng muhim maqsad va vazifalar mustahkamlangan. Oʻz xalqining xohish-irodasi, dili va tilidagi ezgu niyatlariga hamohang Konstitutsiyaga ega mamlakat oʻzi belgilagan yuksak marralardan hech qachon ogʻishmasdan, doimo oldinga qarab boradi.
Sohibqiron Amir Temur bobomiz “Davlat qonunlar asosida qurilmas ekan, unday saltanatning shukuhi, qudrati va tarkibi yoʻqoladi”, deb taʼkidlagan edilar. Shu nuqtayi nazardan, Konstitutsiya va qonun ustuvorligini taʼminlash biz bunyod etayotgan demokratik huquqiy davlatning bosh mezoni hisoblanadi.
Aynan shu sababli Konstitutsiyamizni ehtirom bilan ulugʻlashimiz, har tomonlama oʻrganishimiz, unga izchil amal qilishimiz, asosiy qonunimizda mujassam boʻlgan ajdodlarimizning buyuk merosi va umuminsoniy qadriyatlarni yoshlarimiz qalbiga singdirishimiz zarur.
Barchangizni mustaqil Vatanimiz tarixidagi shonli sanalardan biri - O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun bilan samimiy muborakbod etamiz.
Sizlarga mustahkam sog‘liq, oilaviy farovonlik, yurtimiz ravnaqi yo‘lidagi faoliyatingizda yangidan-yangi muvaffaqiyatlar tilab qolamiz!

• Поздравление коллектива Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций в связи с 28-й годовщиной принятия Конституции Республики Узбекистан
Коллектив Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан искренне поздравляет наш народ с 28-й годовщиной принятия Конституции Республики Узбекистан.
Конституция – это правовой фундамент осуществляемых в нашей стране реформ. В ней закреплены самые важные цели и задачи, направленные на обеспечение благополучия народа. Только та страна, Конституция которой созвучна воле, надеждам и устремлениям народа, будет идти вперед, к достижению намеченных рубежей.
Наш великий предок Амир Темур подчеркивал: «Государство, которое строится не на основе законов, может потерять свою силу и мощь, свою целостность». Обеспечение верховенства Конституции и законов является важнейшим критерием построения в нашей стране правового демократического государства. И с этим основным принципом непосредственно связаны гарантии мира и прогресса, результаты всех реформ.
Поэтому долг каждого из нас – чтить Конституцию, всесторонне изучать и следовать ей, прививать молодежи глубокое уважение к великому гуманистическому наследию наших предков и общечеловеческим ценностям, на которых базируется Основной закон страны.
От всей души поздравляем вас с одной из славных дат нашей Родины — Днем принятия Конституции Республики Узбекистан.
Желаем вам крепкого здоровья, семейного благополучия, ещё больших успехов в деле процветания нашего края!