• Toshkent shahrida sayyor qabul bo‘lib o‘tdi
2020 yil 27-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbarligida Toshkent shahridagi Inha universitetida vazirlik va idoralar hamda ularning hududiy boshqarmalari rahbarlari ishtirokida  o‘tkazilgan sayyor  qabul bo‘lib o‘tdi.
Sayyor qabulda  Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining birinci o‘rinbosari Oleg Pekos ishtirok etdi.
Toshkent shahridagi Inha Universiteti binosida o‘tkazilgan sayyor qabul davomida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligiga aholi tomonidan jami 8 ta ariza kelib tushdi.
Shundan 2 ta murojaatlar  sayyor qabul davomida ijobiy hal qilinib, qolgan oltita murojaatlar o‘rganib chiqish uchun nazoratga olindi.

• Прошел выездной приём в городе Ташкенте
В ходе проведения выездного приема под руководством Администрации Президента Республики Узбекистан в городе Ташкенте 27 ноября этого года в адрес Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций поступили обращения от физических лиц.
В выездном приеме принял участие первый заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций  Олег Пекось.
В ходе выездного приема, прошедшего в здании Университета Инха в Ташкенте в адрес Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций поступило 8 обращений cо стороны населения.
Два поступивших обращения  были решены прямо на месте. Остальные шесть обращений были взяты под контроль для изучения ситуаций.