• 18 noyabr – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilingan kun
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi 18 noyabr – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilingan kun hamda mamlakatimiz hayotidagi mazkur muhim sanaga 29 yil to‘lishi munosabati bilan barcha yurtdoshlarimizni samimiy qutlaydi.
O‘zbekiston Respublikasining Davlat bayrog‘i O‘zbekiston Respublikasining davlat suvereniteti ramzi hisoblanib, davlatimizning xalqaro munosabatlardagi timsoli sifatida qadrlanadi.
Jonajon yurtimiz osmoni bayroqning butun uzunligi bo‘ylab o‘tgan to‘q moviy rang kabi musaffo, Vatanimizning taraqqiyot yo‘li va har birimizning hayot yo‘limiz bayroqdagi oq rang kabi pok hamda to‘q yashil rang kabi farovon bo‘lsin.
O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilingan kun hamda mazkur sanaga 29 yil to‘lganligi muborak bo‘lsin, aziz Vatandoshlar!

• 18 ноября — день принятия Государственного флага Республики Узбекистан
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан поздравляет всех соотечественников с днем принятия Государственного флага Республики Узбекистан и 29-летием этой памятной даты.
Государственный флаг Республики Узбекистан является символом суверенитета нашей страны, представляет её на международной арене.
Пусть небо над нашей Родиной будет таким же мирным и чистым, как лазурный, путь к процветанию нашего государства и наш жизненный путь таким же чистым, как белоснежный, и таким же изобильным, как зеленый цвет на нашем флаге.
Поздравляем вас, дорогие соотечественники, с днем принятия Государственного флага Республики Узбекистан и 29-летием этой памятной даты.