• Barcha murojaatlar ijobiy hal qilindi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbarligida Respublika ishchi guruhining 2020 yil 26-27 oktabr kunlari Sirdaryo viloyatida o‘tkazilgan sayyor qabuli davomida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligiga jismoniy va yuridik shaxslar tomonidan 35 ta murojaatlar kelib tushdi.
Sayyor qabulda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosari Qaxramon Yuldashev ishtirok etdi.
Sirdaryo viloyatining Sirdaryo tumani, Guliston, Yangiyer, va Shirin shaxarlarida o‘tkazilgan sayyor qabul davomida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligiga fuqarolar tomonidan jami 35 ta ariza kelib tushgan bo‘lib, barcha murojaatlar qisqa vaqt ichida ijobiy hal qilindi.

• Все обращения были решены положительно
В ходе проводимого выездного приема Республиканской рабочей группы под руководством Администрации Президента Республики Узбекистан в Сырдарьинской области 26-27 октября в адрес Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций поступило 35  обращений от физических и юридических лиц.
В выездном приеме принял участие заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Кахрамов Юлдашев.
В ходе выездных приемов 26-27 октября в Сырдарьинском районе, а также в городах Гулистан, Янгиер и Ширин Сырдарьинской области от граждан поступило 35 обращений, которые были решены положительно в короткие сроки.