IT Park Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi bilan birgalikda tanlov o‘tkazmoqda
IT Park Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi va Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi bilan birgalikda turizm sohasidagi “Tourism. The Path to Innovation” nomli startaplar tanlovini o‘tkazmoqda
Tanlov ishtirokchilari mamlakatning turizm salohiyati va sayyohlik xizmatlarini rivojlantirishga qaratilgan startap loyihalarini taqdim etadi. Keyin ulardan g‘oliblar saralab olinadi.
Tanlovda ishtirok etish uchun quyidagi havola orqali ro‘yxatdan o‘tish kerak: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfQJRyoz80c1-0evTrsC8hjs9ycu162UogNaJMqyTxnermHFw/viewform
Toshkent shahridagi Amity Universiteti va Nano Telecom o'rtasida  hamkorlik memorandumi  imzolandi
Memorandumning maqsadi ikki tashkilot o'rtasida hamkorlik aloqlarini o'rnatish, yangi loyihalar va hamkorlik faoliyati ustida ishlash ko'zda tutilmoqda
Bundan tashqari, memorandum talabalar bilan tajriba va bilim almashish uchun seminarlar, amaliyotlar, biznes uchrashuvlar, va onlayn vebinarlar o'tkazish ko'zda tutilgan.
Farg'ona vodiysining markaziy shaharlarida 4-kunlik xakaton bo‘lib o‘tadi
IT Park, Yoshlar ishlari agentligi, hamda UNODC (United Nations Office on Drugs and Crime) Farg‘ona Vodiysi yosh dasturchilari uchun xakatonni tashkil qilmoqdalar
Xakaton 16-21 noyabr kunlari Andijon, Namangan va Farg'ona shaharlarida bo‘lib o‘tadi.
Xakaton davomida ishtirokchilar IT mentorlar tomonidan maslahat olishadi va o‘z jamoasi bilan birga IT yechimlarni yaratadi. Tanlov g‘oliblari noutbuklar, bepul ofis, dasturchi bilan professional shartnoma va yana bir qator sovrinlarga ega bo‘lishlari mumkin.
Xakaton yo'nalishlari:
- Zo'ravonlikka qarshi kurashish;
- Korrupsiyaga qarshi kurashish;
- Yoshlarni ish bilan ta'minlash.
Xakatonda qatnashish uchun jamoa yig'ib (maksimum – 4 kishi), quyidagi havola orqali ro'yxatdan o'tish kerak: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScT1KazTqg-fu2LUcpdHgEk5a-FJLA7Q5RilJ04cxz-1KI3Zg/viewform?usp=sf_link
Regulation.gov.uz portali yangilanib test rejimida ishlamoqda
Joriy  yil 1-oktabrdan boshlab O'zbekiston Respublikasi normativ-huquqiy hujjatlar loyihalari muhokamasi portalining yangi versiyasi ishga tushirildi. Hozirda portal test rejimida ishlamoqda.
Yangilangan portalning onlayn taqdimoti 12-oktabr kuni bo‘lib o‘tdi. Saytni modernizatsialash maqsadi – normativ hujjatlarning loyihalarini muhokama qilishda jamoatchilikka qulaylik yaratish va qonunda belgilangan tartibini ta’minlashdir. Mazkur portal yangilanish ishlari «UZINFOCOM Davlat axborot tizimlarini yaratish va qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha yagona integrator» mutaxassislari tomindan amalga oshirildi.
Joriy yilda normativ-huquqiy hujjatlar loyihalari muhokamasi portalida 2 470 ta loyiha joylashtirildi. Shu bilan birga 2 380 loyihalarning muhokamalari yakunlanib, 90 ta loyiha taklif  muhokama uchun  joylangan.

IT Park вместе с Госкомтуризма проводят конкурс для стартаперов
Технологический парк программных продуктов и информационных технологий (IT Park) совместно с Государственным комитетом Республики Узбекистан по развитию туризма и Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан запускают конкурс стартапов в сфере туризма.
Участники конкурса должны представить свои стартап-проекты, направленные на развитие туристического потенциала и туристического сервиса страны, после чего будут выбраны победители.
Для того, чтобы принять участие в конкурсе, необходимо пройти регистрацию по следующей ссылке: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfQJRyoz80c1-0evTrsC8hjs9ycu162UogNaJMqyTxnermHFw/viewform
Университет Амити в Ташкенте и Nano Telecom заключили меморандум о сотрудничестве
Цель меморандума – установление партнерских связей между двумя организациями, совместная работа над новыми проектами.
Помимо этого, меморандум предусматривает организацию и проведение семинаров, практикумов, бизнес-встреч, онлайн-вебинаров для обмена опытом и знаниями со студентами.
В ноябре в центральных городах Ферганской долины пройдет 4-дневный хакатон
IT Park, Агентство по делам молодежи, Центр поддержки молодежного предпринимательства Узбекистана «Ёш тадбиркор» и UNODC (United Nations Office on Drugs and Crime) организовывают хакатон для молодых программистов Ферганской долины
Хакатон пройдет 16-21 ноября в городах Андижан, Наманган и Фергана.
Во время хакатона участники получат советы от авторитетных IT-менторов и вместе со своей командой создадут свои IT-решения. Победители получат ноутбуки, бесплатный офис, профессиональный контракт программиста и ряд других призов.
Направления хакатона:
- Борьба с насилием;
- Борьба с коррупцией;
- Трудоустройство молодежи.
Для участия в хакатоне необходимо собрать команду (максимум 4 человека), а также зарегистрироваться по указанной ссылке: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfcsWYSw5emwtQzPJHkozyFKbdsZjLpaJgCGe7g1_OHgi1QJg/viewform?usp=sf_link
Портал regulation.gov.uz обновлен и работает в тестовом режиме
С 1 октября запущена новая версия Портала обсуждения проектов нормативно-правовых актов regulation.gov.uz. Пока он работает в тестовом режиме.
Онлайн-презентация обновленного портала состоялась 12 октября. Модернизация сайта проведена для того, чтобы облегчить участие общественности в обсуждении проектов нормативных актов и обеспечить соблюдение предписанного законом порядка. Обновлением портала занимались специалисты ООО «Единый интегратор по созданию и поддержке государственных информационных систем UZINFOCOM»
В текущем году на портале обсуждения проектов нормативно-правовых актов размещено около 2 470 проектов. При этом по 2 380 проектам обсуждения завершены, 90 проектов еще открыты для предложений.
Компания Vimeo встала на налоговый учет в Узбекистане
Популярный во всем мире видеохостинг Vimeo встал на налоговый учет в Узбекистане.
Запущенный в 2004 году, Vimeo отличается тем, что авторы здесь в основном — режиссеры и видеографы, поэтому почти весь контент — это мультфильмы, фильмы, видеозаписи с мероприятий, музыкальные клипы, короткометражки и инструкции разного рода.