• Toshkent shahridagi Amity Universiteti va UZINFOCOM Yagona integratori o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
14.09.2020
Toshkent shahridagi Amity Universiteti va O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi qoshidagi UZINFOCOM Yagona integratori o‘rtasida o‘zaro hamkorlik memorandumi imzonlandi.
Shuni alohida ta’kidlash kerakki, ushbu hujjat keng va ko‘p qirrali ixtisoslikdagi mutaxassislarni, ya’ni dasturchidan boshlab ma’lumotlarni qayta ishlash markazi (MQIM) boshqaruvchilarni tayyorlashga mo‘ljallangan. Shuningdek,memorandum asosida yaxshi natijalarga ega bo‘lgan talabalarni malaka oshirishlarini ta’minlash va ta’lim olish bosqichida ham mehnat shartnomalari tuzish ko‘zda tutilgan.
Bundan tashqari, UZINFOCOM xodimlarini Universitetda tashkil etiladigan jahon miqyosidagi axborot texnologiyalari sohasidagi mutaxassislarning mahorat darslari va taqdimotlarida ishtirok etishlari, malaka oshirishlarini ta’minlash ham rejalashtirilgan.
AMITY universiteti Hindistonda IT sohasidagi yirik oliy ta’lim muassasalaridan biri hisoblanadi. Toshkentdagi Amity universiteti dasturi asosiy to‘rt yo‘nalish bo‘yicha mutaxassislarga ta’lim berishga mo‘ljallangan: Engineering (Computer science and Engineering), Arts (Economics), Technical (IT) va Management (MBA).
Davlat axborot tizimlarini yaratish va qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha UZINFOCOM Yagona integratori 2002 yilda tashkil qilingan. Elektron hukumat markazi operatori hisoblanib, Yagona interaktiv davlat xizmatlari portalini (YaIDXP) yuritadi va ko‘plab hukumat veb-saytlarini qo‘llab-quvvatlaydi.

• Университет Амити в Ташкенте и Единый интегратор UZINFOCOM подписали меморандум о сотрудничестве
Университет Амити в Ташкенте и Единый интегратор UZINFOCOM при Министерстве по развитию  информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан подписали меморандум о сотрудничестве.
Следует отметить, что данный документ рассчитан на подготовку специалистов широкого профиля – начиная от программиста вплоть до управляющего центром обработки данных (ЦОД). Меморандум также предусматривает привлечение студентов с хорошими результатами к практической деятельности UZINFOCOM и заключение трудовых договоров с ними еще на этапе обучения.
Кроме того, планируется обеспечить участие сотрудников UZINFOCOM в мастер-классах и презентациях IT-специалистов мирового уровня в университете, повысить их квалификацию.
Университет AMITY является одним из крупнейших IT-вузов в Индии и имеет представительства по всему миру. Филиал Университета AMITY в Узбекистане – Университет Амити в Ташкенте открылся в 2019 году и предусматривает обучение специалистов по четырём основным направлениям: Engineering (Computer science and Engineering), Arts (Economics), Technical (IT) и Management (MBA).
Единый интегратор по созданию и поддержке государственных информационных систем  UZINFOCOM создан в 2002 году. UZINFOCOM является оператором Центра электронного правительства и обслуживает Единый портал интерактивных государственных услуг (ЕПИГУ), а также оказывает поддержку большинству правительственных веб-сайтов.