• Toshkentdagi Amiti universitetida Jahon Banki bilan hamkorlikda vebinar o‘tkazildi
Toshkentdagi Amiti Universitetida Jahon banki bilan birgalikda "COVID-19" pandemiyasiga qarshi butun dunyoda va O‘zbekistondagi choralar" mavzusida vebinar tashkil etildi.
Jahon banki-rivojlanayotgan mamlakatlar uchun moliyalashtirish va bilimlarning eng katta manbalaridan biri bo‘lib, rivojlanayotgan mamlakatlarga COVID-19 pandemiyaga qarshi kurash choralarini kuchaytirishga yordam berish uchun keng va tezkor choralar ko‘rmoqda.
Vebinarda ishtirok etgan Jahon bankining xalqaro ekspertlari, BMTning Taraqqiyot dasturi vakillari, yurtimizdagi qator davlat idoralari mutaxassislari dunyoda davom etayotgan COVID-19 pandemiyaga qarshi kurash, O‘zbekistonda koronavirusga qarshi ko‘rilgan chora-tadbirlarning ijobiy natijalar berayotgani xususida to‘xtalib o‘tdilar.
Vebinar doirasida dunyo bo‘ylab ochiq ma’lumotlarga asoslangan COVID-19 pandemiyasiga qarshi choralar muhokama qilindi va ushbu mavzu bo‘yicha o‘tkazilgan tanlovda g‘oliblikni qo‘lga kiritgan 5 ta loyihaning taqdimoti o‘tkazildi.

• В Университете Амити в Ташкенте прошёл вебинар в сотрудничестве со Всемирным банком
В Университете Амити в Ташкенте совместно со Всемирным банком был организован вебинар на тему «Меры по противодействию пандемии COVID-19 во всём мире и Узбекистане».
Всемирный банк, будучи одним из крупнейших источников финансов и знаний в мире, осуществляет комплексные и оперативные меры по оказанию помощи развивающимся странам в усилении борьбы с пандемией COVID-19.
Принявшие участие в вебинаре международные эксперты Всемирного банка, представители ПРООН, специалисты ряда государственных ведомств отметили продолжающуюся сегодня в мире борьбу с пандемией COVID-19, положительные результаты принимаемых в Узбекистане мер по борьбе с коронавирусом.
В ходе вебинара были обсуждены меры по противодействию пандемии COVID-19 на основе открытых данных и проведена презентация пяти проектов, одержавших победу в конкурсе на данную тематику.