• Nanodegree granti gʻoliblari aniqlandi
Nanodegree granti yakuniy imtihonga 500 nafardan ziyod kishi roʻyxatdan o‘tib, jami 413 kishi imtihon topshirdi. Ulardan 155 tasi (70 balldan ortiq jamlaganlar) final bosqichiga yoʻllanmani qo‘lqa kiritishdi. Oxirida TOP-50 talikka kirgan ishtirokchilar saralanib, Udacity granti gʻolibi boʻldi.
Udacity Nanodegree granti o‘zi nima? Udacity Nanodegree “One Million Uzbek Coders” loyihasi doirasida bepul tarzda oʻqishni davom etish ajoyib imkoniyatidir. Udacity dasturi doirasidagi Nanodegree kursi 3 oy davom etadi va uni muvaffaqqiyatli yakunlaganlar nanodiplomini (Nanodegree) qo‘lga kiritishlari mumkin. Mazkur diplom yirik IT-kompaniyalar — Google, AT&T, Autodesk, Cloudera, Salesforce va boshqa kompaniyalar tomonidan tan olinadi.
Loyiha bo‘yicha dasturlashni masofaviy ta’lim orqali o‘rgatishga mo‘ljallangan www.uzbekcoders.uz portali hamda Udacity.com xalqaro ta’lim platformasi o‘zbek tilida ishga tushurildi.

• Определены победители грантов Nanodegree
На второй заключительный экзаменационный этап зарегистрировались 500 человек. Экзамен сдали 413 участников, а в финал прошли 155 человек (набравшие более 70 баллов). В конце были отобраны Топ-50 участников, которые стали счастливыми обладателями грантов Udacity Nanodegree.
Что такое грант Udacity Nanodegree? Грант Udacity Nanodegree — это прекрасная возможность продолжить обучение на продвинутом уровне в рамках проекта «One Million Uzbek Coders» на бесплатной основе. Курс по программе Udacity Nanodegree длится 3 месяца и при его успешном можно получить диплом Nanodegree — нанодиплом, который признаётся при устройстве на работу в крупные IT-компаниях — Google, AT&T, Autodesk, Cloudera, Salesforce и других.