• Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktabga hujjatlar qabuli va imtihonlar onlayn shaklda bo‘lib o‘tadi
08.09.2020
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi va Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Prezident, ijod va ixtisoslashtirilgan maktablarni rivojlantirish agentligi Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktabga 2020/2021 o‘quv yili uchun 5-9 sinflarga o‘quvchilar qabuli boshlanganligini e’lon qiladi.
Hujjatlar 2020 yil 10 sentabr kuni soat 08-00 dan 20 sentabr kuni soat 24-00 gacha Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktabning www.ictschool.uz rasmiy veb-sayti orqali faqat onlayn qabul qilinadi.
1-bosqich: 25-29 sentyabr  kunlari onlayn test sinovi va onlayn mantiqiy masalalar yechish ;
5 sinf uchun – 5 oktabr
8-9 sinf uchun – 7 oktabr .
test jarayoni real vaqt oralig‘ida o‘quvchiga bir marta topshirish imkonini berish orqali nazorat qilinadi;
suhbat jarayonida bir o‘quvchiga – jami 3 nafar xodim jalb qilinadi, onlayn suhbat – imtihon jarayoni yozib olinadi.
Imtihon sinovlari Toshkent shahridagi Inha universiteti, Toshkent shahridagi Amiti universiteti va Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti, o‘qituvchi mutaxassislari tomonidan o‘tkaziladi.
Eslatib o‘tamiz, O‘zbekistonda birinchi bo‘lib Toshkent shahridagi Amiti universiteti va Toshkent shahridagi Inha universiteti 2020-2021 o‘quv yillari uchun kirish imtihonlarini to‘liq onlayn shaklda amalga oshirilgan.
2. O‘quvchining 2019-2020 o‘quv yilini matematika, fizika va ingliz tili fanlaridan “5” baholarga va boshqa fanlarni yaxshi “-5” va “4” baholarga bitirganligini tasdiqlovchi tabel maktab direktori tomonidan tasdiqlangan bo‘lishi kerak (rangli skaner, pdf-10Mb oshmagan holatda).

• Приём документов и экзамены в Специализированную школу по углублённому изучению предметов направления информационно-коммуникационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий пройдет в онлайн-формате
08.09.2020
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций совместно с Агентством по развитию Президентских, творческих и специализированных школ при Кабинете Министров объявляет о начале приёма учеников в 5-9 классы Специализированной школы по углубленному изучению ИКТ имени Мухаммада ал-Хоразмий на 2020/2021 учебный год.
Документы будут приниматься только в онлайн-форме начиная с 10 сентября, с 8.00 часов до 20 сентября, до 24.00 часов  через официальный веб-сайт Специализированной школы (ictschool.uz).
1-этап: 25-29  сентября будут проводиться онлайн-тесты и логические задания;
2-этап: 3-5 октября будут проводиться онлайн-собеседования через программу ZOOM.
1-й этап ­– онлайн-тесты по математике и английскому языку, а также решение логических задач.
К экзаменационному процессу будут привлечены учителя  специалисты Университета Инха в Ташкенте, Университета Амити в Ташкенте, Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий. Напомним, что Университет Амити в Ташкенте и Университет Инха в Ташкенте первыми в Узбекистане провели вступительные онлайн-экзамены на 2020-2021 учебный год.