• Axborot texnologiyalari sohasida keng olib borilayotgan islohotlar to‘g‘risida “O‘zbekiston 24” telekanali “Islohotlar amalda” tomonidan maxsus ko‘rsatuv tayyorlandi
Bugungi kunda raqamli texnologiyalarni keng joriy etish davlat va jamiyat boshqaruvi, ijtimoiy soha rivojlanishiga xizmat qilishi odamlar turmushini keskin yaxshilashi mumkinligini o‘tgan qisqa fursat ko‘rsatib berdi. Bu borada Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan respublikamizda raqamli iqtisodiyotni rivojlantirish va axborot kommunikatsiya texnologiyalarini joriy qilish bo‘yicha keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilmoqda.
O‘zbekiston 24” telekanali ijodiy jamoasi tomonidan “Islohotlar amalda” maxsus ko‘rsatuv tayyorlanib, mazkur islohotlar Toshkent shahri va Navoiy viloyati misolida keng yoritib berilgan.
Islohotlar amalda” maxsus ko‘rsatuvni bizning Yotube kanalimizda quyidagi havola orqali ko‘rishigingiz mumkin.

• Телеканал «O‘zbekiston 24» подготовил специальную передачу «Реформы в действии» о широкомасштабных преобразованиях в информационно-коммуникационной сфере
За последний короткий срок было продемонстрировано, как широкое внедрение цифровых технологий в государственное и общественное управление, социальную сферу способствовало значительному улучшению жизненного уровня граждан. В этом плане Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций осуществляется широкомасштабная работа по развитию цифровой экономики и внедрению информационно-коммуникационных технологий.
Творческим коллективом телеканала «O‘zbekiston 24» была подготовлена специальная передача «Реформы в действии», посвящённая освещению в этой сфере на примере города Ташкента и Навоийской области.
Специальную передачу «Реформы в действии» Вы можете посмотреть на Yotube-канале Министерства по следующей ссылке.