IT-Park ko‘magida startaplar uchun yangi loyhalar — “Go Global Uzbekistan” va “Mentorship” amalga oshiriladi
“Go Global World” (California, USA) loyihasi doirasida Oʻzbekistonda “Go Global Uzbekistan” loyihasi ishga tushirilmoqda. Loyihaning maqsadi – barcha mahalliy startap jamoalar va frilanserlar Kremniy vodiysi va xorijiy davlatlardan boʻlgan mentor, investor, ekspertlar hamjamiyati bilan samarali muloqot o‘rnatish.
“Go Global Uzbekistan” doirasida IT-Park oʻzining “Mentorship” loyihasini ham amalga oshiradi. Mazkur loyiha doirasida xorijlik ekspetlar jalb qilinib, mentorlik sessiyalari o‘tkaziladi.
Birinchi sessiya 2020-yilning 30-iyun kuniga mo‘ljallangan. Mentor sifatida Anatoliy Kochnev – “Intelliboard” kompaniyasiga asos solgan va venchur investitsiya jamg‘armalaridan 3,4 million dollar jalb qila olgan Oʻzbekistonlik tadbirkor ishtirok etadi.
Birinchi sessiyaga roʻyxatdan oʻtish: https://clck.ru/PLBEd
Toshkentdagi Amiti universitetida birinchi onlayn imtihonlar o‘tkaziladi
Joriy yil 1-2 iyul kuni Toshkent shahridagi Amiti universitetida imtihonlar birinchi onlayn rejimida o‘tkaziladi.
Kirish imtihonlari test ko‘rinishida maxsus onlayn platforma yordamida o‘tkaziladi.
• Biznes-boshqarish (Bachelor of Business Administration);
• Biznes-boshqarish (Master of Business Administration)
TBC Bank O‘zbekistonda o‘z faoliyatini pilot rejimida boshladi
O‘zbekistondagi birinchi xorijiy virtual banki — TBC Bank o'z faoliyatini pilot rejimida, yopiq beta-test jarayonida boshladi. Bank vakillari ta’kidlashicha, bank keng ommaga o‘z xizmatlarini avgust oyidan boshlab ko‘rsatilishi boshlaydi.
Gruziyaning yetakchi banklaridan bo‘lgan TBC bank onlayn banking xizmatlarni ko'rsatishga ixtisoslashgan. O‘zbekistonda TBC o‘z mijozlariga xizmatlarini Space onlayn platforma orqali ko‘rsatadi.
Bundan tashqari yil oxirigacha TBC uchta filialni ochichshni rejalashtirmoqda. Filiallarda bank konsultantlari mijozlarni qanday virtual ofis orqali bank maxsulot va xizmatlaridan foydalanishni o‘rgatadi.
MIR” rossiya to‘lov tizimi O‘zbekiston uchun pul o‘tkazmalarini amalga oshirishni yo‘lga qo‘ydi
29-iyundan boshlab O‘zbekistonga “MIR” kartalaridan UzCard tizimiga ulangan barcha bank kartalariga pul o‘tkazmalarini amalga oshirish imkon yaratildi.
“Yandex.Dengi” tizimidan pul o‘tkazmalarni ham UzCardga amalga oshirsa bo‘ladi
Pul o‘tkazmani servis sayti hamda mobil ilova orqali amalga oshirsa bo‘ladi.
Pul o‘tkazmalari rublda amalga oshirilib keyingina so‘mga konvertatsiya qilinadi. UzCard kartalariga bir marotaba 36 ming rublgacha, bir sutka ichida esa 72 ming rublgacha pul o‘tkazmalarini amalga oshirsa bo‘ladi. Operatishiya uchun kommisiya 3%ni va kamida 45 rubl tashkil etilishi shart.

При содействии IT-Park запускаются новые проекты для стартапов — «Go Global Uzbekistan» и «Mentorship»
В рамках проекта "Go Global World" (California, USA) в Узбекистане запускается «Go Global Uzbekistan», миссия которого заключается в создании плодотворного взаимодействия локальных стартап-команд и фрилансеров с сообществом менторов, инвесторов, экспертов из Кремниевой долины и зарубежных стран.
В рамках "Go Global Uzbekistan" IT-Park реализует проект «Mentorship», в котором регулярно будут проходить менторские сессии с участием зарубежных экспертов.
Первая сессия запланирована на 30 июня 2020 года. Ментором выступит Анатолий Кочнев – предприниматель из Узбекистана, основавший компанию «Intelliboard», которая привлекла 3.4$ млн. от венчурных инвестиционных фондов.
Регистрация на первую сессиюhttps://clck.ru/PLBEd
В Университете Амити в Ташкенте пройдут вступительные онлайн-экзамены
1-2 июля в Университет Амити в Ташкенте пройдут первые вступительные экзамены в режиме онлайн.
Сами экзамены пройдут в тестовом виде с помощью специальной онлайн-платформы в дистанционном виде.
TBC Bank начал работу в Узбекистане в пилотном режиме
Первый зарубежный виртуальный банк в Узбекистане — TBC Bank начал свою работу в пилотном режиме закрытого бета-тестирования. По словам представителей банка, свои услуги широкой публике банк начнёт оказывать в августе.
TBC банк, один из ведущих банков Грузии, специализируется на онлайн-банкинге. В Узбекистане TBC будет обслуживать клиентов в основном через онлайн-платформу Space.
Также TBC планирует открыть три филиала к концу года, где клиенты банка смогут получить помощь от консультантов в деле пользования продуктами и услугами банка через виртуальный офис.
Российская платёжная система «МИР» запустила денежные переводы в Узбекистан
Начиная с 29 июня можно будет осуществлять денежные переводы в Узбекистан с карты «МИР» на карты любых отечественных коммерческих банков, подключенных к системе  Uzcard.
Теперь можно осуществить денежный перевод с «Яндекс.Деньги» на UzCard
Денежный перевод можно осуществить как на сайте сервиса, так и с помощью мобильного приложения. Сами переводы осуществляются в рублях и конвертируются в сумы. Таким образом, на карту UzCard можно за один раз перевести до 36 тысяч рублей, в сутки — до 72 тысяч рублей. Комиссия за операцию составляет 3%, минимум — 45 рублей.