• BMT Taraqqiyot dasturining O‘zbekistondagi vakolatxonasi rahbari bilan onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yil 26 iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining raqamli iqtisodiyot va elektron hukumat masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari O.Pekos bilan Birlashgan Millatlar Tashkiloti Taraqqiyot Dasturining O‘zbekistondagi vakolatxonasi rahbari doimiy vakili Matilda Dimovska bilan onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Onlayn muloqotda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi va BMT Taraqqiyot dasturi o‘rtasida elektron hukumat va raqamli iqtisodiyotni rivojlantirishni qo‘llab-quvvatlash bilan bog‘liq kelgusidagi ustuvor yo‘nalishlar muhokama qilindi.
Xususan, BMTTD tomonidan elektron hukumat va raqamlashtirish sohasida amalga oshirilayotgan loyihalar, “Raqamli Toshkent” loyihasini birgalikda samarali amalga oshirish istiqbollari ham ko‘rib chiqildi.
Onlayn uchrashuv davomida elektron hukumatni rivojlantirish va davlat xizmatlarini ko‘rsatish sifatini oshirishga qaratilgan marketing va innovatsion tadqiqotlar o‘tkazish bo‘yicha ham o‘zaro fikr almashildi.

• Прошла онлайн-встреча с руководителем представительства ПРООН в Узбекистане
26 июня текущего года прошла онлайн-встреча первого заместителя Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций по вопросам цифровой экономики и электронного правительства О. Пекось с Постоянным представителем ПРООН в Узбекистане Матильдой Димовска.
На онлайн-встрече были обсуждены приоритетные направления сотрудничества между Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций и ПРООН в области развития электронного правительства и цифровой экономики.
В частности, были рассмотрены проекты, реализуемые со стороны ПРООН в сфере электронного правительства и цифровизации, перспективы совместной реализации проекта «Цифровой Ташкент».
В ходе онлайн-встречи также были высказаны предложения о проведении маркетинговых и инновационных исследований в области развития электронного правительства и повышения качества государственных услуг.