• Toshkent shahridagi Inxa universitetida kirish imtihonlari ilk marotaba onlayn o‘tkazildi
2020 yil 23 iyun kuni Toshkent shahridagi Inxa universiteta birinchi kirish imtihonlar onlayn rejimida o‘tkazildi. Abituriyentlar imtihonlarni ikkita yo‘nalish: “Logistika” (SOL) va “Kompyuter injiniring” (SOCIE) bo‘yicha topshirishdi.
Imtihonlar ZOOM dasturi yordamida o‘tkazildi. Imtihon qoidalariga asosan, abituriyentlar bir vaqtda onlayn-imtihonga kirdi va ularga topshiriqlar berildi. Matematika fani bo‘yicha 6 ta savollarni 30 daqiqa ichida yechish topshirig‘i berildi. Vaqt tugashi bilan abituriyentlar javob varaqalarini kuzatuvchilarga ZOOM orqali ko'rsatib, ularni rasmga olib, tekshiruv komissiyaga jo‘natishdi. Javoblarning ikkita variantlari keyinchalik solishtirilib tekshiriladi.

• В Университете Инха в Ташкенте вступительные экзамены впервые прошли онлайн
23 июня 2020 года в Университете Инха в Ташкенте прошли первые вступительные экзамены в режиме онлайн. Всего абитуриенты сдавали экзамены по двум направлениям: «Логистика» (SOL) и «Компьютерный инжиниринг» (SOCIE).
Сами экзамены проходили при помощи приложения ZOOM. Согласно экзаменационным правилам, абитуриенты вошли в единое время на онлайн-экзамен и получили задание: решить в письменном виде 6 вопросов по математике в течение 30 минут. По истечении времени абитуриенты показали лист с ответами наблюдателю через ZOOM, а далее сфотографировали ответы и отправили проверяющей комиссии. Оба варианта ответов далее будут сверяться при проверке.