• TATUchilar onlayn musobaqaning g‘oliblari bo‘lishdi
Ta’lim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasi tomonidan joriy yilning 26 apreli va 9 may kuni o‘quvchilar, talabalar hamda boshqa talabgor fuqarolar o‘rtasida dasturlash bo‘yicha respublika miqiyosida onlayn musobaqa tashkil etilgan edi.
Musobaqaning talabalar o‘rtasida o‘tkazilgan bosqichida:
1-o‘rin: Hasanov Husayn Saidjamol o‘g‘li (TATU talabasi) – 8 ta masala
2-o‘rin: Baltabayev Nazarbek (TATU Urganch filiali talabasi) – 7 ta masala
3-o‘rin: Ganiyev Asadullo (TATU talabasi) – 6 ta masala
O‘quvchilar o‘rtasida:
1-o‘rin: Baxriddinov Maqsud Ilhomidin o‘g‘li (TATU Samarqand filiali qoshidagi akademik litsey o‘quvchisi) – 5 ta masala
2-o‘rin: Xo‘jaqulov Dilshodbek Zafar o‘g‘li (Toshkent shahri, aniq fanlarga ixtisoslashgan davlat umumta’lim maktabi) – 4 ta masala
3-o‘rin: O‘rinov Azimjon Mehmonali o‘g‘li (Namangan viloyati, Namangan shahridagi prezident maktabi) – 3 ta masala
Fuqarolar o‘rtasida:
1-o‘rin: Hojiyev Sunnatullo (TATU o‘qituvchisi) – 7 ta masala;
2-o‘rin: Hasanov Saidjalol Saidjamol o‘g‘li (NamDU o‘qituvchisi) – 7 ta masala;
3-o‘rin: Xo‘jamurod Murtozaqulov (Toshkent FIDO-BIZNES dasturchisi) – 5 ta masala;
Eslatib o‘tamiz: Musobaqa savollari rossiyalik xalqaro toifadagi hakam Oleg Xristenko tomonidan tuzilgan bo‘lib, g‘oliblarni ham musobaqani bevosita kuzatib borgan ushbu hakam aniqlab bergan, murosasiz kurash esa 5 soat davom etgan.

• ТУИТовцы стали победителями онлайн-состязания
Государственная инспекция по надзору за качеством образования с 26 апреля по 9 мая текущего года провела онлайн-состязание по программированию среди учащихся, студентов и других претендентов.
Победителями среди студентов — участников состязания были определены:
1-е место: Хасанов Хусайн Сайджамол угли (студент ТУИТ) – 8 успешно решённых вопросов;
2-е место:  Балтабаев Назарбек (студент Ургенчского филиала ТУИТ) – 7 вопросов;
3-е место: Ганиев Асадулло (студент ТУИТ) — 6 вопросов.
Среди учащихся:
1-е место: Бахриддинов Максуд Илхомжон угли (ученик академического лицея при Самаркандском филиале ТУИТ) — 5 решенных вопросов;
2-е место: Хужакулов Дилшодбек Зафар угли (г. Ташкент, ученик общеобразовательной школы по точным наукам) — 4 вопроса;
3-место: Уринов Азимжон Мехмонали угли (Наманганская область, ученик Президентской школы в г. Намангане) — 3 вопроса.
Среди других участников (обычных граждан):
1-е место: Хожиев Суннатуло (преподаватель ТУИТ) — 7 решенных вопросов;
2-е место:  Хасанов Саиджалол Саиджамол угли (учитель НамГУ) — 7 вопросов;
3-е место:  Хужамурод Муртозакулов (программист компании FIDO-BIZNES в г. Ташкенте) —5 вопросов.
Напоминаем, что вопросы состязания были подготовлены российским судьей международного класса Олегом Христенко, который также принимал участие в данных состязаниях. Сами состязания длились 5 часов.