• Beeline bepul ta'lim axborot manbalari ro‘yxatini boyitdi
Xususan, respublikamizda koronavirus (COVID-19) bo‘yicha karantin rejimi e’lon qilingan vaqtdan boshlab Beeline kompaniyasi tomonidan umumta’lim maktablari va maktabgacha ta’lim muassasalari tarbiyalanuvchilari uydan bemalol fanlarni o‘zlashtirish uchun  quyidagi ta’lim manbalarining veb-saytlarga bepul kirishni (dostupni) ta’minlab berdi:
• Xalq ta‘limi vazirligi rasmiy veb-saytiwww.uzedu.uz;
• Xalq ta‘limi vazirligi axborot-ta‘lim portali www.eduportal.uz;
• Mahalliy va xorijiy adabiyotlarning electron va audiokitoblarni jamlagan Respublika bolalar electron kutubxonasi www.kitob.uz;
• Elektron ta‘lim ilovanong axborot sayti www.edumarket.uz;
• Masofaviy onlayn ta‘lim uchun electron platformasi www.online-maktab.uz;
• Ta‘lim videoportali — www.utube.uz;
• Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktabning rasmiy veb-sayti www.itschool.uz.
17 apreldan boshlab esa Beeline kompaniyasi bepul ta'lim axborot manbalari ro‘yhatini boyitdi. Endigina Beeline kompaniyasi abonentlari quyidagi manbalardan ham  bemalol foydalanishlari mumkin:
• O‘quv fanlari bo‘yicha videodarslar — https://tube.edu.uz;
• O‘zbekiston Respublikasi oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirligining electron ta‘lim platformalari — https://dist.edu.uz va https://mt.edu.uz;
• Bosh ilmiy-metodik markazi veb-portalining manbalari: oliy va o‘rta maxsus ta‘lim muassasalarida faoliyat ko‘rsatayotgan pedagoglarning electron portfolio tizimi (https://pf.bimm.uz), elektron kutubxonasi (https://lib.bimm.uz) va monitoring electron tizimi (https://mt.bimm.uz).

• Beeline расширил перечень информационно-образовательных бесплатных ресурсов
В частности, компанией Beeline 20 марта текущего года момента объявления карантина в связи с коронавирусом (COVID-19) в Узбекистане был бесплатный доступ на веб-сайты образовательных ресурсов для того, чтобы ученики общеобразовательных школ и воспитанники дошкольных образовательных организаций могли беспрепятственно, в домашних условиях осваивать школьные предметы:
• Официальный сайт Министерства народного образования — www.uzedu.uz;
• Информационно-образовательный портал Министерства народного образованияwww.eduportal.uz;
• Республиканская детская электронная библиотека с электронными и аудиокнигами отечественной и зарубежной литературыwww.kitob.uz;
• Информационный сайт электронного обучающего приложенияwww.edumarket.uz;
• Электронная платформа для дистанционного онлайн-обученияwww.online-maktab.uz;
• Образовательный видеопортал — www.utube.uz;
• Официальный сайт Специализированной школы по углублённому изучению предметов направления информационно-коммуникационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмийwww.itschool.uz.
А начиная с 17 апреля компания Beeline расширила перечень информационно-образовательных бесплатных ресурсов. Теперь абоненты могут также беспрепятственно пользоваться и следующими ресурсами:
• Видеоуроки по учебным предметам — https://tube.edu.uz;
• Электронные образовательные платформы Министерства высшего и среднего специального образования — https://dist.edu.uz и https://mt.edu.uz;
• Ресурсы веб-портала Головного научно-методического центра: электронное портфолио педагогов высших и средних учебных заведений (https://pf.bimm.uz), электронная библиотека (https://lib.bimm.uz) и электронная система мониторинга (https://mt.bimm.uz).