• Mehribonlik uylariga ijtimoiy yordam ko‘rsatildi
Xususan, respublikamiz aholisini ushbu xavfdan himoya qilish, uni iqtisodiyot tarmoqlariga bo‘ladigan salbiy ta’sirini yumshatish bo‘yicha Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan ko‘plab ishlar amalga oshirilmoqda.
Shunday tadbirlardan yana biri, Respublikamizdagi 34 ta mehribonlik uylari, bolalar uylari, bolalar shaharchalari hamda o‘quv-tarbiya muassasalari tarbiyalanuvchilari uchun sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va xavfsizligini ta’minlash, koronavirus infeksiyasi tarqalishining oldini olish bo‘yicha olib borilayotgan ishlarga ko‘maklashish maqsadida insonparvarlik yordami sifatida himoya niqoblari va sanitariya-gigiyena vositalari beg‘araz yetkazib berildi.
Insonparvarlik yordami o‘z ichiga 15 turga yaqin himoya niqoblari va sanitariya-gigiyena vositalarini jamlagan.

• Домам милосердия оказана социальная помощь
В частности, Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций и его подведомственными предприятиями осуществляется серьёзная работа по защите населения нашей республики от этой угрозы, смягчения её негативного воздействия на отрасли экономики.
В числе таких мероприятий — безвозмездная передача в качестве гуманитарной помощи партии масок и санитарно-гигиенических средств воспитанникам 34 республиканских домов милосердия, детских SOS-деревень в Узбекистане и учебно-воспитательных учреждений с целью поддержки мероприятий, направленных на обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия и безопасности, предотвращение распространения инфекции коронавируса.
Гуманитарная помощь включает в себя 15 видов средств медицинской защиты, санитарно-гигиенические средства.