• Karantin vaqtida UZTELECOM o‘qituvchilar uchun imtiyozli tarif rejani taqdim etadi
Koronavirus pandemiyasi (COVID-19) tufayli karantin davrida butun O‘zbekiston ta’lim tizimi masofaviy ta’limdan foydalanmoqda. Har kuni minglab o‘qituvchilar o‘quvchilarimiz uchun onlayn darslar o‘tkazmoqdalar.
Ta’lim muassasalari o‘qituvchilariga yuqori darajada qulayliklar yaratish maqsadida, "O‘zbektelekom" AK joriy yil 10 apreldan boshlab maxsus “Talim” tarif rejasini joriy qilmoqda.
Yangi tarif rejaning o‘ziga xos xususiyati shundaki, uning arzonligi va taqdim etilayotgan daqiqalar, SMS va Internet-trafik limitlar hajmining sezilarli darajada ko‘pligidir. Bu esa o‘qituvchilarga o‘quvchilar bilan faol masofaviy ish olib borishga imkon beradi.
Tarif reja haqida batafsil ma’lumotni mazkur havola orqali olishingiz mumkin.
Ta’kidlab o‘tish joizki, koronavirus (COVID-19) bilan bog‘liq karantin e’lon qilingan kundan boshlab, "O‘zbektelekom" AK universitet va kollej talabalari, umumo‘rta ta’lim maktablari o‘quvchilari va maktabgacha ta’lim muassasalari tarbiyalanuvchilari uy sharoitida fanlarni o‘zlashtirish va ta’lim resurslari veb-saytlaridan cheklovarsiz, bepul foydalanish imkoniyatini taqdim etmoqda.

• Uztelecom предлагает льготный тарифный план для учителей
В период карантина в связи с пандемией коронавируса  (COVID-19)  вся система образования Узбекистана перешла на дистанционное обучение. Тысячи учителей ежедневно проводят онлайн уроки для наших школьников.
В целях создания максимальных удобств для преподавателей образовательных учреждений АК «Узбектелеком» вводит с 10 апреля специальный тарифный план «Таълим» для абонентов стандарта GSM.
Отличительной чертой нового тарифного плана является его доступность, и значительный объём включенного лимита: минут, СМС и интернет трафика, что позволит учителям вести активную дистанционную работу с учениками.
Для подключения или перехода на ТП «Таълим», работникам системы Министерства народного образования необходимо предъявить паспорт, удостоверение (оригинал), или документ подтверждающий, что абонент является работником данной системы. Данный тарифный план доступен для физических лиц.
Более подробно о тарифном плане можно узнать здесь
Отметим, что с момента объявления карантина в связи с коронавирусом (COVID-19) в Узбекистане АК «Узбектелеком» предоставила бесплатный доступ на веб-сайты образовательных ресурсов для того, чтобы студенты вузов и колледжей, ученики общеобразовательных школ и воспитанники