• «TELECOM DEVICES PRO» MChJ (O’zbekiston) va «INDIGO TAJIKISTAN» YoAJ (Tcell savdo markasi) o‘rtasida shartnoma imzolandi
23.11.2019
«TELECOM DEVICES PRO» MChJ (O‘zbekiston) va «INDIGO TOJIKISTON» YAJ (Tcell savdo markasi) o‘rtasida O‘zbekistonda ishlab chiqarilgan telekommunikatsiya mahsulotlarini yetkazib berish bo‘yicha 1 mln. dollarlik eksport shartnomasi imzolandi.
Kecha, 22-noyabr kuni «O‘zbektelekom» AK binosida «INDIGO TOJIKISTON» YAJ bosh direktori Ozodxon Davlatshoyev boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
«O‘zbektelekom» AK bosh direktori N.Hasanov, kompaniyaning istiqbolli rivojlantirish bo‘yicha direktori J.Maqsudov va boshqalar ishtirok etgan uchrashuvda o‘zaro hamkorlik aloqalari muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida «TELECOM DEVICES PRO» MChJ tomonidan «Navoiy»erkin iqtisodiy zonasi hududida ishlab chiqarilgan telekommunikatsiya uskunalarini yetkazib berish bo‘yicha 1 million AQSh dollari miqdorida eksport shartnomasini imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Shartnomaga «TELECOM DEVICES PRO» MChJ bosh direktori N.Rahimov hamda «INDIGO TOJIKISTON» YAJ bosh direktori O.Davlatshoyevlar imzo chekishdi.
Ushbu loyiha O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy bankining Navoiy filiali moliyaviy ko‘magida amalga oshiriladi.
«TELECOM DEVICES PRO» MChJ 2012-yilda «O‘zbektelekom» AK ishtirokida «Navoiy» erkin iqtisodiy zonasi hududida tashkil etilgan. Kompaniyaning asosiy faoliyat turi - CDMA-450 standartidagi mobil va statsionar telefonlar, planshet kompyuterlari ishlab chiqarish. «TELECOM DEVICES PRO» MChJ Markaziy Osiyoda CDMA-450 qurilmalarini ishlab chiqarishga ixtisoslashgan yagona korxona hisoblanadi.
Shu yilning 20-noyabr kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev Toshkentda o‘tkazilgan Sanoat yarmarkasi va kooperatsiya birjasida bo‘lgandi.
Prezident yarmarkada namoyish etilayotgan mahsulotlar bilan tanishdi, sotuvlar va mahalliylashtirish darajasi bilan qiziqdi. Davlat rahbari mahalliylashtirishni kengaytirish, import qilinadigan qismlar ishlab chiqarishni o‘zlashtirish, sifatni ta’minlash orqali xaridorlar sonini ko‘paytirish zarurligini ta’kidladi.
«TELECOM DEVICES PRO» MChJ mahsulotlari O‘zbekiston sanoat yarmarkasi va kooperatsiya birjasida keng namoyish etildi va ushbu muhim shartnoma uning doirasida imzolandi.

• Подписан рамочный контракт между ООО «TELECOM DEVICES PRO» (Узбекистан) и ЗАО «ИНДИГО ТАДЖИКИСТАН» (торговый знак Tcell)
23.11.2019
В акционерной компании «Узбектелеком» 22 ноября прошла встреча с представителями ЗАО «ИНДИГО ТАДЖИКИСТАН» (торговый знак Tcell) во главе с Генеральным директором компании г-ном Озодхоном Давлатшоевым.
Во время встречи состоялась церемония подписания рамочного контракта на сумму 1 млн.долларов США на поставку телекоммуникационных устройств для нужд компании Tcell, произведенного ООО «TELECOM DEVICES PRO» на территории СЭЗ «Навои».
ООО «Telecom Devices Pro» было основано в 2012 году на территории СЭЗ «Навои» с участием АК «Узбектелеком». Основной деятельностью предприятия является производство телекоммуникационного оборудования, электроприборов и пластмассовых деталей.
20 ноября Президент Узбекистана Шавкат Миромонович Мирзиёев посетил Промышленную ярмарку и кооперационную биржу Узбекистана, проходящую с 18-27 ноября в НВК «Узэкспоцентр».
Президент ознакомился с представленными на ярмарке товарами, проявил большой интерес к уровню продаж и локализации. Глава государства отметил необходимость расширения локализации, освоения производства импортируемых деталей, создание новых рабочих мест, увеличения экспорта и количество покупателей за счет обеспечения качества.
Продукция ООО «Telecom Devices Pro» была широко представлена на «Узбекской промышленной ярмарке и кооперационной бирже» и данный контракт был подписан в её рамках.
Во время встречи в АК «Узбектелеком» также обсуждались вопросы сотрудничества и взаимодействия АК «Узбектелеком» и ЗАО «ИНДИГО ТАДЖИКИСТАН» — крупнейшего оператора мобильной связи Таджикистана.