• IT-Parkda Germaniyadan tashrif buyurgan delegatsiya bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
IT-Parkda Oldenburg universiteti professorlari va ilmiy xodimlari, Germaniya aviatsiya va kosmonavtika markazi vakillari hamda Germaniya Federativ Respublikasidagi IT-kompaniyalar vakillari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda mehmonlar IT-Park faoliyati va dasturlari bilan tanishdilar, Oʻzbekistonda IT sohasini rivojlantirish uchun yaratilgan qulay shart-sharoitlar haqida alohida muhokamalar qilindi.
Shuningdek respublikamizdagi  yoshlari oʻrtasida IT-taʼlimini rivojlantirishning muhimligini taʼkidladilar.
GFR vakillari, shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasida autsorsing markazlarini ochishga qiziqish bildirdilar, Oʻzbekiston agrosanoat majmuasida innovatsiyalar va IT gʻoyalarni rivojlantirish va joriy etish boʻyicha qoʻshma loyihalarni amalga oshirish imkoniyatlarini muhokama qildilar.

• В IT Park прошла встреча с делегацией из Германии
В IT-Парке прошла встреча с профессорами и научными сотрудниками Университета Ольденбург, представителями Германского центра авиации и космонавтики и представителями ИТ-компаний Федеративной Республики Германии.
На встрече гости ознакомились с деятельностью и программами IT-Парка, отметили благоприятные условия в Узбекистане для развития ИТ-отрасли, а также подчеркнули важность развития ИТ-образования среди молодежи нашей Республики.
Также представители ФРГ выразили заинтересованность в открытии аутсорсинговых центров в Республике Узбекистан, обсудили возможность реализации совместных проектов по развитию и внедрению инноваций и ИТ-решений в агропромышленный сектор Узбекистана.