“Oracle” kompaniyasining mazkur ta’lim tashabbusi maktab, kollej va universitet o‘qituvchilari, shuningdek mustaqil o‘rganuvchilar uchun axborot texnologiyalarini uzluksiz o‘rganish uchun zarur resurslarni, kompleks dasturlarni taqdim etadi. Har yili jahon miqyosida “Oracle Academy” kurslarida 120 mamlakatdan 3,5 million nafardan ziyod bitiruvchilar tamomlaydi.
Misol uchun, Java Fundamentals, Java Foundations, Java Programming, Database Foundations, Database Design and Programming With SQL, Programming with PL/SQL, APEX – Application Development Foundations kabi kurslar mutaxassislar uchun zamonaviy dasturlash tillari va tizimlarini o‘rganishlari uchun ayni muddao.
90-180 soatlik kurs qiziqarli va dolzarb ma’ruzalar, mustaqil o‘qish, amaliy mashg‘ulotlar, bilimlarni nazorat qilish, kurs loyihasini ishlab chiqish va amalga oshirish kabi qismlardan iborat va ular ishtirokchilarning raqobatbardoshlik darajasini oshiradi.
Kurslar akademik dasturga kiritilishi mumkin, ular aniq ilmiy maqsadlarni o‘z ichiga oladi va ko‘plab amaldagi xalqaro standartlarga va imtihonlarga javob beradi.
Xohlovchilar mazkur kursda onlayn shaklda bepul tahsil olishlari mumkin.
Tadbir davomida talabalar “Axborot xavfsizligi asoslari” haqidagi taqdimotini tingladilar. Ma’ruzadan talabalar axborot xavfsizligini ta’minlashning asosiy prinsiplari, shuningdek, kompyuterni o‘rganish texnologiyalaridan foydalanish va ularga hujumlarni o‘z vaqtida aniqlash va ularga javob berish kabi yangi yo‘nalishlarni o‘rgandilar.

• В Инха открылась Oracle Academy
Oracle Academy — это образовательная инициатива компании Oracle, призванная предоставить все необходимые ресурсы для непрерывного обучения информационным технологиям учащимся школ, колледжей и студентам вузов, чтобы помочь им подготовиться к учебе и работе.
Ежегодно курсы Oracle Academy проходят свыше 3,5 млн учащихся в 120 странах. Программы Oracle Academy помогают молодым людям подготовиться к работе в современных глобальных экономических условиях.
Наиболее востребованные академические курсы – Java Fundamentals, Java Foundations, Java Programming, Database Foundations, Database Design and Programming With SQL, Programming with PL/SQL, APEX – Application Development Foundations доступны бесплатно. Они включают аудиторное и самостоятельное обучение, практические занятия, контроль знаний, разработку и выполнение курсового проекта.
Каждый следующий курс является логическим продолжением предыдущего (Fundamentals, Foundations, Programming). Для обучения на курсах знания в ИТ-сфере не требуются. Их можно интегрировать в академическую программу. Продолжительность курса составляет 90-180 часов.
В рамках церемонии открытия Oracle Academy в университете прошло мероприятие Oracle Academy Student Day. В нем приняли участие более 150 студентов Университета Инха в Ташкенте и Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада аль-Хоразмий (ТУИТ).
В ходе Oracle Academy Student Day руководители программы Oracle Academy рассказали о возможностях, предоставляемых компанией учебным заведениям на бесплатной основе. В центре внимания были основы информационной безопасности. Студентам рассказали о новых направлениях применения технологий машинного обучения и больших данных для своевременного обнаружения атак и реагирования на них.
Представители компании Jet Infosystems акцентировали внимание на том, какими знаниями и навыками нужно обладать, чтобы построить успешную карьеру в ИТ-сфере.