• Andijon viloyati Jalaquduq tumanida UZMOBILE yangi baza stansiyasi oʻrnatildi
«Oʻzbektelekom» AK «OʻzMobayl» filiali mamlakatimiz mintaqalarida oʻz tarmoqlarini faol kengaytirmoqda va yangi baza stansiyalarini oʻrnatmoqda. Masalan, yaqinda Andijon viloyatining sharqida joylashgan Jalaquduq tumanida yangi baza stansiya antenna-machta inshootlari, zamonaviy asbob-uskunalarini oʻrnatish boʻyicha ishlar yakuniga yetkazildi.
Mazkur baza stansiyasining ishga tushirilishi bilan hududda aloqa sifati va qoplash zonasi yaxshilanadi hamda barcha standartlarga muvofiqlashtiriladi.
2019-yilning faqatgina fevral oyida Toshkent shahri, shuningdek, Toshkent, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand, Andijon, Fargʻona, Namangan, Surxondaryo, Qashqadaryo, Buxoro viloyatlari va Qoraqalpogʻiston Respublikasida 74 ta yangi baza stansiyalari oʻrnatildi.
Kompaniya tomonidan 2019-yilda 4043 ta mobil aloqa baza stansiyalarini foydalanishga topshirish rejalashtirilgan. Bu ishlar butun mamlakatimiz abonentlari manfaatini koʻzlab amalga oshirilmoqda. Kompaniya mutaxassislari Oʻzbekistonda oʻrnatilgan barcha meʼyor va qoidalarga rioya qilgan holda baza stansiyalarini loyihalashtirish, montaj va sozlash ishlarini olib bormoqdalar.

• Новая базовая станция UZMOBILE установлена в Жалакудукском районе Андижанской области
Филиал «Узмобайл» АК «Узбектелеком» активно расширяет свои сети и устанавливает новые базовые станции в регионах страны. Так, например, недавно завершен монтаж антенно-мачтового сооружения и установка оборудование новой базовой станции в Жалакудукском районе, который расположен на востоке Андижанской области.
С вводом в эксплуатацию этой базовой станции, качество связи и зона покрытия в данном месте улучшаться, и будут соответствовать всем стандартам.
Только в феврале этого года были установлены 74 новых базовых станций в городе Ташкент, а также в Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской, Самаркандской, Андижанской, Ферганской, Наманганской, Сурхандарьинской, Кашкадарьинской, Бухарской областях и Республике Каракалпакстан.
На 2019 год компанией запланирован ввод в эксплуатации 4043 базовых станций мобильной связи. Это делается в интересах абонентов всех регионов страны. Специалисты компании ведут проектирование, монтаж и наладку базовых станций с соблюдением всех норм и правил, установленных в Узбекистане.