• O‘zbekiston hukumati delegatsiyasi Yaponiya xalqaro hamkorlik banki (JBIC) bilan uchrashuv o‘tkazdi
04.10.2019
O‘zbekiston hukumati delegatsiyasi Yaponiyaga tashrifi doirasida Yaponiya xalqaro hamkorlik banki (JBIC) bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Yaponiya xalqaro hamkorlik banki (JBIC) bilan o‘tkazilgan uchrashuv davomida O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan va axborot texnalogiyalari sohasida hayotga tatbiq etilayotgan loyihalarning istiqbollari muhokama qilindi.
Yaponiya xalqaro hamkorlik banki (JBIC) rahbarlari bilan Yaponiya hukumati va investorlarining mablag‘larini jalb qilgan holda, axborot texnologiyalari sohasiga va boshqa sohalar bo‘yicha yirik loyihalarda ishtirok etish orqali, O‘zbekistondagi faoliyatini kengaytirish borasidagi takliflar muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida ikki tomonlama manfaatli istiqbolli yo‘nalishlar, jumladan, AKT masalalarida, hamkorlikni kengaytirish va boshqa muhim masalalar muhokama qilindi.
Bundan tashqari, o‘zaro amalga oshirilayotgan loyihalarning holati bilan bog‘liq bo‘lgan masalalar muhokama qilindi va Yaponiya xalqaro hamkorlik bankining (JBIC) O‘zbekistondagi loyihalar portfelini yanada kengaytirish yo‘llari ishlab chiqildi.

• Делегация правительства Узбекистана провела встречу с Японским банком международного сотрудничества (JBIC)
04.10.2019
В рамках визита правительственной делегации Узбекистана в Японию состоялась встреча с Японским банком международного сотрудничества (JBIC).
В ходе встречи были обсуждены перспективы реализуемых в Узбекистане проектов в сфере информационных технологий.
С руководителями Японского банка международного сотрудничества (JBIC) были обсуждены предложения по расширению деятельности в Узбекистане с привлечением средств японского правительства и инвесторов путем участия в крупных проектах в сфере информационных технологий и других сферах.
В ходе встречи были обсуждены перспективные направления двустороннего сотрудничества, в том числе в вопросах ИКТ, расширения сотрудничества и другие важные вопросы.
Также были обсуждены вопросы, связанные с состоянием реализуемых взаимных проектов и разработаны пути дальнейшего расширения портфеля проектов Японского банка международного сотрудничества (JBIC) в Узбекистане.