Xorazm viloyatida yoshlar o‘rtasida “Istiqbolli IT-loyihalar” tanlovi tashkil etildi. Tanlov Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligining Xorazm viloyati boshqarmasi, IT-Park, TATU Urganch filiali va Yoshlar ishlari agentligi viloyat boshqarmasi bilan hamkorlikda o‘tkazildi.
Tanlov ilm-fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash, madaniyat va san’at, sport va turizm, davlat xizmatlarini rivojlantirish, qurilish, arxitektura va transport, qishloq xo‘jaligi kabi yo‘nalishlarda tashkil etildi.
Tanlovda ishtirok etgan yoshlar tomonidan ushbu yo‘nalishlarda axborot texnologiyalarini joriy etish bo‘yicha ishlab chiqilgan loyihalar taqdimot qilindi. Yoshlar tomonidan taqdim etilgan loyihalar ko‘rib chiqilib, ular orasidan g‘oliblikni qo‘lga kiritgan ishtirokchilar taqdirlandilar.

• В Хорезмской области прошел конкурс IT-проектов
В Хорезмской области был организован конкурс «Перспективные IT-проекты» среди молодежи. Мероприятие было проведено территориальным управлением Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций по Хорезмской области, IT Park, Ургенчским филиалом ТУИТ и областным управлением Агентства по делам молодежи.
Конкурс проводился по направлениям науки, образования, здравоохранения, культуры и искусства, спорта и туризма, государственных услуг, строительства, архитектуры и транспорта, сельского хозяйства.
В рамках конкурса прошли презентации проектов, направленных на внедрение ИКТ по данным направлениям. По их итогам были определены победители, состоялось их награждение.