• Sirdaryo viloyati Shirin shahrida “Bir million dasturchi” loyihasi bo‘yicha o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi
Sirdaryo viloyati Shirin shahridagi  IT Park Sirdaryo viloyati filiali xamda Shirin shahar hokimligi bilan hamkorlikda “Bir million dasturchi” loyihasi bo‘yicha o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi.
Seminarda IT Park Sirdaryo viloyati filiali, Shirin shahar hokimligi va Shirin shahar Xalq ta’limi bo‘limi rahbar va xodimlari hamda yoshlar ishtirok etdilar.
Seminar davomida yoshlarga hozirgi kunda axborot texnologiyalari soxasida amalga oshirilayotgan ishlar, taqdim etilayotgan imkoniyatlar va yaratilayotgan shart-sharoitlar bo‘yicha ma’lumot berildi.
“Bir million dasturchi” loyihasi doirasida uzbekcoders.uz elektron portalidan ro‘yxatdan o‘tish bo‘yicha tushunchalar berildi.

• В городе Ширин Сырдарьинской области прошел учебный семинар в рамках проекта «Один миллион программистов»
В городе Ширин Сырдарьинской области Сырдарьинским филиалом IT Park совместно с хокимиятом города Ширин прошел учебный семинар в рамках проекта «Один миллион программистов».
В мероприятии приняли участие руководители и сотрудники Сырдарьинского филиала IT Park, хокимията города Ширин, городского отделения народного образования, а также местная молодежь.
В ходе семинара была дана информация о проводимой работе, о предоставленных возможностях для молодежи в сфере ИКТ.
Была также дана информация о порядке регистрации на сайте проекта «Один миллион программистов» (uzbekcoders.uz).