• Toshkentdagi Amiti universitetida xalqaro ekspertlar ishtirokida forum bo‘lib o‘tdi
Bugun 26-avgust kuni Toshkent shahridagi Amiti universitetida jahondagi AKT sohasida yetakchi xalqaro ekspertlaridan biri, NASA kompaniyasining yuqori malakali dasturchilari rahbari Maykl Gerard Xinchi bilan onlayn forum bo‘lib o‘tdi.
Toshkent shahridagi Amiti universiteti  tomonidan tashkil qilingan ushbu forumda olimlar va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.  Ushbu seminar “Xalqaro professor-o‘qituvchilar muhokamalari forumi” turkum dasturlarining birinchisidir. Uning asosiy maqsadi Respublikamizdagi olimlar faoliyatni rag‘batlantirish va ularni dunyoning eng ko‘zga ko‘ringan mutaxassis olimlari bilan samalari muloqotni tashkil etishdan iborat.Shu bilanbirga pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish darajasi va sifatini yanada yahshilashga ko‘maklashishdir.
Maykl Gerard Xinchey – Irlandiya dasturiy muhandislik tadqiqot markazining direktori. U qator yetakchi xalqaro ilmiy tashkilotlar tomonidan qator mukofotlarga sa’zovor bo‘ldi:
• NASA dasturiy ta’minotni ta’minlash tadqiqotiga qo‘shgan hissasi uchun 2012 yilgi NASA mukofoti
• NASA Kerley mukofoti 2009 - Yil tadqiqotchisi
• Tribal kollejida elektrotexnika bo‘yicha birinchi 4 yillik kollej darajasini olgani uchun NASA faxriy mukofoti 2008

• В Университете Амити в Ташкенте прошел форум с участием международного эксперта
Сегодня, 26 августа в Университете Амити в Ташкенте состоялся форум с участием Майкла Джерарда Хинчи — одного из ведущих международных экспертов в области ИКТ, руководителя высококвалифицированных программистов всемирно известного NASA.
В форуме, организованном Университетом Амити в Ташкенте, приняли участие ученые и профессорско-преподавательский состав. Данный семинар стал первым мероприятиям в рамках серии программ для ученых и профессоров «Международный форум профессорских дискуссий» с участием ведущих мировых экспертов, организованных с участием Университета Амити в Ташкенте. Основная цель этих программ — поощрение ученых республики и организация дискуссий с ведущими мировыми экспертами, переподготовка преподавателей и повышение их квалификации.
Майкл Джерард Хинчи - директор Ирландского центра исследований в области программной инженерии. Он был отмечен рядом наград со стороны ведущих международных научных организаций:
Премия NASA 2012 года за вклад в исследования программного обеспечения NASA
• Премия NASA Керли 2009 - исследователь года
Почетная награда NASA 2008 г. за первые 4 года обучения в колледже по специальности «Электротехника» в Tribal College.