• Karmana tumanida "O'zbektelekom" ning zamonaviy ofisi ishga tushdi
Navoiy viloyati Karmana tumanida "O'zbektelekom"- Milliy operatorining yangilangan, zamonaviylashtirilgan savdo va xizmat ko'rsatish ofisining tantanali ochilish marosimi bo'lib o'tdi. Unda Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov ishtirok etib,   zamonaviy ofisda yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi va yosh mutaxassislar bilan suhbatlashdi.
Ushbu savdo va xizmat ko‘rsatish ofisi to‘liq ta’mirdan chiqarilib, funksional jihatdan yangilandi.   Tuman aholisi uchun telekommunikatsiya xizmatlariga ulanish va xizmatlar yuzasidan ma'lumot olish uchun barcha imkoniyatlar yaratilgan.
Bugungi kunda, “O‘zbektelekom” AK butun mamlakat bo‘ylab katta miqdordagi o‘zining shaxsiy savdo va xizmat ko‘rsatish ofislariga ega bo’lib,  ularda doimiy ravishda xizmatlar yangilanib turadi va kompaniya mijozlari uchun yuqori darajada qulaylik hamda xizmatlarni yaratish uchun modernizatsiyalar amalga oshirilmoqda. Loyiha rejasiga ko'ra, Respublikamizning barcha viloyatlarida yangilangan ofislar bir xil Eco Hi-tech uslubida loyihalashtiriladi va xizmat ko'rsatish sifatini oshirish uchun zamonaviy texnologik yechimlar bilan jihozlanadi.

• В Карманинском районе Навоийской области открылся современный офис АК «O‘zbektelekom»
В Карманинском районе Навоийской области состоялась торжественная церемония открытия обновленного современного офиса продаж и обслуживания АК «O‘zbektelekom». В ней принял участие Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Ш. Садиков, который ознакомился с созданными здесь условиями и провел беседу со специалистами.
Данный офис продаж и обслуживания был капитально отремонтирован и функционально обновлен в современными требованиями. Здесь созданы все условия для населения в плане получения телекоммуникационных услуг и получения необходимой информации.
В настоящее время в многочисленных офисах АК «O‘zbektelekom», расположенных по всей республике, проводятся обновления услуг и проводятся модернизационные работы с целью оказания качественных услуг для клиентов. В соответствии с планом работ, все обновленные офисы проектируются по типовым экопроектам и оснащаются современными технологическими решениями.