• АKT vazirligi rahbariyati Minskda bo‘lib o‘tadigan “ТIBO-2021” xalqaro forumida qatnashadi
Bugun 31 may kuni O'zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sodiqov boshchiligidagi AKT vazirligi ma’sul xodimlari joriy yilning 1-4 iyun kunlari Belarus Respublikasi poytaxtida bo'lib o'tadigan "TIBO-2021" XXVII Xalqaro axborot-kommunikatsiya texnologiyalari forumida ishtirok etish uchun  Minsk shahriga (Belarus) jo'nab ketdi.
Ushbu forumda xalqaro miqyosdagi yetakchi kompaniyalar, IT-universitetlar rahbarlari, IT-ekspertlar va ommaviy axborot vositalari vakillari ishtirok etishi ko'zda tutilgan.
“TIBO-2021” forumi dasturi 30 dan ortiq asosiy tadbirlarni o'z ichiga oladi. III Yevroosiyo raqamli forumi, IV Belаrus AKT sammiti, “Raqamli iqtisodiyot” forumi, "5G dasturini mobil telekommunikatsiya tarmoqlarida joriy etish va ishlatish tajribasi" nomli Xalqaro elektraloqa ittifoqining mintaqaviy o'quv seminari shular jumlasidandir.
“TIBO-2021” tadbiri davomida “TIBO-2021” Internet mukofoti”, “Belarus ICT Startup Award” mukofoti, shuningdek, maktab o'quvchilari o'rtasida ijodiy dasturlash bo'yicha V Xalqaro Scratch -olimpiadasining  saralash bosqichi natijalari sarhisob qilinadi.

• Руководство Министерства ИКТ примет участие в Международном форуме «ТИБО-2021»
Сегодня, 31 мая ответственные сотрудники во главе с Министром по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Шухратом Садиковым отбыли в Минск (Республика Беларусь) для участия в XXVII Международном форуме по информационно-коммуникационным технологиям «ТИБО-2021», который пройдет в столице Беларуси 1-4 июня текущего года.
В форуме примут участие руководители ведущих международных компаний и IT-вузов, эксперты IT-сферы и представители средств массовой информации.
Насыщенная деловая программа Форума «ТИБО-2021» включает 30 тематических мероприятий, среди которых III Евразийский цифровой форум, IV Белорусский ИКТ Саммит, форум «Цифровая экономика», региональный семинар-тренинг Международного союза электросвязи «Опыт внедрения и эксплуатации сетей подвижной электросвязи пятого поколения 5G» и другие.
В ходе мероприятия «ТИБО-2021» состоится подведение итогов конкурса «Интернет-премия «ТИБО-2021», конкурса стартапов «Belarus ICT Startup Award», а также Белорусский Национальный отборочный этап V Международной Scratch-Олимпиады по креативному программированию среди школьников.