• Mobil dasturlash bo‘yicha “mGov Kashkadarya” tanlovi o‘tkaziladi
Qashqadaryo viloyatida IT Park tomonidan tashkil etilayotgan “mGov Kashkadarya” mobil dasturlash tanlovi bo‘lib o‘tadi.  Ushbu tanlov doirasida ishtirokchilar tibbiyot, ta’lim, energetika, qishloq xo‘jaligi, qurilish, ijtimoiy himoya,  aholi bandligini ta’minlash yo‘nalishlar bo‘yicha mobil ilovalarning prototiplarini taqdim etishlari lozim.
Loyihada taqdim etilayotgan ishlanmalar jamiyat muammosini samarali hal etishga qaratilgan, innovatsion hamda qulay bo‘lishi talab etiladi va shu mezonlar asosida baholanadi.
mGov Kashkadarya” tanlovi orqali viloyatda faoliyat yuritayotgan  IT mutaxassislari o‘zlarini namoyon etish, potensiallarini ochish va kerakli ko‘nikmalarni egallashlari mumkin.

• Состоится конкурс по мобильному программированию «mGov Kashkadarya»
В Кашкадарьинской области пройдет конкурс по мобильному программированию «mGov Kashkadarya». По условиям конкурса участники должны предоставить прототипы своих мобильных приложений по таким направлениям, как медицина, образование, энергетика, сельское хозяйство, строительство, социальная защита, обеспечение занятости населения.
Главными критериями, по которым будут оценивать проекты, являются: эффективное решение проблемы общества, его инновационность и простота использования.
Конкурс «mGov Kashkadarya» позволит IT-специалистам Кашкадарьинской области проявить себя, раскрыть свой потенциал и получить опыт, который пригодится им в будущем.