• Muqaddas ayyom – Ramazon hayiti muborak boʻlsin!
Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi jamoasi butun xalqimizni ulugʻ ayyom – Ramazon hayiti bilan samimiy muborakbod etadi.
Har yili butun dunyo moʻmin-musulmonlari qatori yurtdoshlarimiz ham Ramazon hayitini koʻtarinki kayfiyat, oʻzgacha shukuh, alohida tayyorgarlik va katta xursandchilik bilan nishonlaydilar.
Muqaddas Islom dinining ezgulik va insonparvarlik, mehr-shafqat kabi buyuk fazilatlari yana-da yorqin namoyon boʻladigan ushbu shukuhli kunlarda barchamiz, shukronalar aytamiz.
Ramazon oyi davomida xalqimiz xayrli ishlar qilishga, qimmatli fursatlarni gʻanimat bilib, mehr-muruvvat, saxovat koʻrsatishga, xatolarini tuzatish, hasad, hamda xusumat kabi illatlardan qalbini musaffo etib, oʻzi uchun pokiza qilishga chogʻlanadilar.
Hayit arafasida va bayram kunlari yoshi ulugʻ keksalarimiz va bemorlar holidan xabar olish hamda hayit bilan tabriklash va boshqa milliy urf-odatlarimiz bilan bogʻliq anʼanalarimizni davom ettirish, qarindosh-urugʻlarni ziyorat qilish har qachongidan ham koʻra taʼkidlangan boʻlib, savobi koʻproq boʻladi.
Ramazon oyida barchangizning ezgu duolaringiz ijobat bo’lishini tilagan holda, ushbu ulugʻ hamda qadrli kunda Sizlarga sihat-salomatlik, baxt-saodat va xonadonlaringizga xayr-baraka tilaymiz.

• Поздравляем со священным праздником Рамазан хайит!
Коллектив Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан от всей души поздравляет народ Узбекистана со священным праздником Рамазан хайит.
Каждый год наши соотечественники, как и весь мусульманский мир, с воодушевлением и торжественно отмечают праздник Рамазан хайит.
В эти торжественные и праздничные дни, когда особо проявляются такие важные ценности ислама как благодеяние, человечность и милосердие, мы воздаем благодарности за ниспосланные дары.
В священный месяц Рамазан наш соотечественники, ценя каждую минуту, стремятся делать благие дела, стараются быть щедрыми и милосердными, исправлять ошибки, не допускать в сердце места зависти, вражде. Одним словом, стремятся провести это драгоценное время с благими делами и намерениями.
В священный месяц Рамазан мы желаем, чтобы все молитвы и благие пожелания были услышаны и претворились в жизнь. Желаем вам счастья, здоровья и процветания.