• Vazirlik ishchi guruhi Samarqand radioteleuzatish markazi faoliyati bilan tanishdi
O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Shuhrat Sodiqov rahbarligidagi Vazirlik ishchi guruh Samarqand viloyatida xizmat safarida bo‘lib turibdi.
Ishchi guruh dastlab «Radioaloqa, radioeshittirish va televideniye markazi» DUKning Samarqand radioteleuzatish markazi faoliyati bilan tanishdi. Markazning 90 nafardan ziyod xodimi Kattaqo‘rg‘on, Nurobod, Cho‘ponota, Taxtaqoracha, Jizzax, Qo‘ytosh RTS va tog‘li hududlardagi 81 ta kam quvvatli radioteleuzatish stansiyalariga xizmat ko‘rsatadi.
Markaz mutaxassislari Ishchi guruhga qilingan ishlar va kelgusi vazifalar to‘g‘risida taqdimot o‘tkazishdi. AKT vaziri Sh. Sodiqov markaz xodimlari bilan raqamli radioni rivojlantirish yuzasidan fikr almashdi, ularning iqtisodiy va ijtimoiy himoyasi qanday yo‘lga qo‘yilgani bilan  tanishib chiqdi.

• Рабочая группа Министерства ознакомилась с деятельностью Самаркандского радиотелевещательного центра
Рабочая группа Министерства во главе с Министром по развитию информационных технологий и коммуникций Шухратом Садыковым находится в рабочей поездке в Самаркандской области.
Рабочая группа в первоочередном порядке ознакомилась с деятельностью Самаркандского радиотелевещательного центра ГУП «Центр радиосвязи, радиовещания и телевидения». 90 сотрудников центра оказывают услуги для Каттакурганского, Нурабадского, Чупонатинского, Тахтакорачинского, Джизакского, Койташского РТС, а также для 81 маломощных радиотелевещательных станций, расположенных в горной местности.
Специалисты центра предоставили Рабочей группе информацию о проделанной работе и дальнейших задачах. Министр ИКТ Ш. Садиков провел беседу с сотрудниками центра на предмет развития цифрового радио, ознакомился с условиями, направленными на их социально-экономическую защиту их профессиональной деятельности.