• Samarqand viloyati Nurobod tumanida Raqamli texnologiyalar o`quv markazining ochilishi bo‘lib o‘tdi
11.03.2021
Shunday markazlardan biri Samarqand viloyatining Nurobod tumanida  ochilib, o‘z ish faoliyatini boshladi. Bugungi kunda viloyatning 9 ta shahar va tumanlarida Raqamli texnologiyalar o`quv markazlari tashkil etilgan edi.
O‘quv markaz ochilish marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi, Nurobod tuman hokimligi, vazirlik tizimidagi korxona va tashkilotlarning viloyat bo`linmalari rahbarlari va xodimlari, tuman faollari va mahalliy yoshlar ishtirok etdilar.
Shuningdek mazkur markazda tumandagi davlat va xo`jalik boshqaruvi organlari hamda mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlarining rahbar va xodimlarining axborot-kommunikatsiya texnologiyalari bo`yicha malakalarini oshirish maqsad qilingan.

• В Нурабадском районе Самаркандской области состоялось открытие Учебного центра цифровых технологий
Один из учебных центров открылся в Нурабадском районе Самаркандской области. На сегодня уже организовано 9 таких центров в городах и районах Самаркандской области.
В церемонии открытия Учебного центра цифровых технологий принимали участие руководители и сотрудники территориального управления Министерства по Самаркандской области, хокимията Нурабадского района, подведомственных предприятий и организаций в области, активисты района и местная молодежь.
Учебный центр оснащен современным компьютерным оборудованием, и в нем намечено организовать курсы по повышению компьютерной грамотности, программированию, веб-дизайну, компьютерной графике. В нем будут созданы все условия для обучения населения и молодежи ИКТ.
Также в данном учебного центре планируется организовать учебные курсы по повышению квалификации руководителей и сотрудников органов государственного и хозяйственного управления, а также местных органов исполнительной власти.