• Toshkent shahridagi Inha universitetida Xalqaro ta’lim forumi o‘tkaziladi
Joriy yil 26-fevral kuni Toshkent shahridagi Inha universitetida O‘zbekistondagi ta’lim jarayonlariiga xorij tajribasini joriy etishning dolzarb masalalariga bag‘ishlangan Xalqaro forum bo‘lib o‘tadi.
Mamlakatimiz vazirlik va idoralari rahbarlari, xalqaro va mahalliy universitetlarning rektorlari, ommaviy axborot vositalari vakillari Forumda ishtirok etuvchi mehmonlar qatoridan o‘rin olgan.
Xalqaro ta’lim forumi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 11 iyuldagi PF-5763-sonli “Oliy va o‘rta maxsus ta’lim sohasida boshqaruvni isloh qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoni ijrosi doirasida tashkil etilmoqda.

• В Университете Инха в Ташкенте пройдет Международный образовательный форум
26 февраля этого года в Университете Инха в Ташкенте состоится Международный форум, посвященный актуальным вопросам внедрения зарубежного опыта в образовательный процесс в Узбекистане.
В числе гостей, которые примут участие в форуме, руководители министерств и ведомств нашей страны, ректоры международных и местных университетов, представители СМИ.
Международный образовательный форум организован в рамках реализации постановления Президента Республики Узбекистан от 11 июля 2019 года № УП-5763 «О мерах по внедрению новых принципов управления в высшее и среднее специальное образование».