• Jizzax viloyati Mirzacho’l tumanida Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi ochildi
Mazkur o‘quv markazlaridan yana biri Jizzax viloyati, Mirzacho’l tumanida ochilib, o‘z ish faoliyatini boshladi. O‘quv markazi Jizzax viloyatida tashkil etilgan yetinchi o‘quv markazi hisoblanadi.
Raqamli texnologiyalar o‘quv markazi ochilish marosimida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Jizzax viloyat hududiy boshqarma, Jizzax viloyati va Mirzacho’l tumani hokimliklari rahbar va xodimlari, hamda mahalliy faollari va yoshlar ishtirok etishdi.
Mazkur markaz zamonaviy kompyuter jihozlari bilan ta’minlangan va yuqori tezlikdagi ishlovchi internet tarmog‘iga ulangan. Bu yerda tuman yoshlari uchun kompyuterdan samarali foydalanishdasturlashveb dizaynkompyuter grafikasi, kibersport o’yinlari kabi ixtisoslashgan o‘quv kurslarni tashkil etish uchun mo‘ljallangan. Shu bilan birgalikda o‘quv markazida tumandagi korxona va tashkilotlar rahbarlari va xodimlarini axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida malakasini oshirishi rejalashtirilgan.

• В Мирзачульском районе Джизакской области открылся Учебный центр цифровых технологий
Еще один Учебный центр цифровых технологий был открыт в Мирзачульском районе Джизакской области и стал седьмым по счету учебным центром, открытым в данном регионе.
В церемонии открытия учебного центра принимали участие руководители и сотрудники территориального филиала Министерства по Джизакской области, хокимиятов Джизакской области и Мирзачульского района, советник IT Park, а также активисты и местная молодежь.
Учебный центр оснащен современным компьютерным оборудованием и подключен к высокоскоростной сети Интернет. В данном учебном центре будут организованы учебные курсы для молодежи по повышению компьютерной грамотности, обучению основам программирования, веб-дизайна, компьютерной графики, киберспорта. Также в учебном центре планируется организовать курсы по повышению квалификации руководителей и сотрудников районных предприятий и организаций в области ИКТ.