2020 yil 5-9 oktabr kunlari Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktabga 2020/2021 o‘quv yili uchun 5-9 sinflarga o‘quvchilar qabul qilish uchun 2-bosqich onlayn test imtihonlari o‘tkazildi.
E’lon qilingan ikkinchi bosqich onlayn test imtihonlari natijalari bilan batafsil quyidagi havola orqali — https://ictschool.uz/qabul-natija/ yoki maktabning www.ictschool.uz  rasmiy veb sayti orqali tanishib chiqishingiz mumkin.
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi va Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Prezident, ijod va ixtisoslashtirilgan maktablarni rivojlantirish agentligi 10 sentabrdan 20 sentabrga qadar Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktabiga 2020/2021 o‘quv yili uchun 5-9 sinflarga o‘quvchilarning hujjatlari maktabning www.ictschool.uz rasmiy veb-sayti orqali faqat onlayn qabul qilingan.
2020 yil 25-29 sentabr kunlari Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktabga 2020/2021 o‘quv yiliga 5-9 sinflarga o‘quvchilar qabul qilish uchun onlayn imtihon jarayonlarining 1-bosqichi o‘tkazildi va 2-oktabr kuni e’lon qilindi.
Birinchi bosqich imtihonlardan muvaffaqiyatli o‘tgan o‘quvchilar joriy yilning 5-9 oktyabr kunlari ikkinchi bosqichda  Zoom dasturi orqali onlayn suhbatda ishtirok etdilar. 5-sinf o‘quvchilari uchun onlayn suhbat 5-6 oktabr kuni, 6-sinf o‘quvchilari uchun – 7-oktabr kuni, 7-sinf o‘quvchilari uchun – 8-oktabr kuni, va 8-9-sinf o‘quvchilari uchun – 9 oktabr kuni tashkil etildi. Ikkinchi bosqich imtihonida ingliz tili fanidan 1 ta mavzu bo‘yicha o‘qish, tarjima qilish va suhbatlashish mahorati sinovdan o‘tkazildi, matematika va fizika fanlaridan esa 2 tadan misol berildi.
Ta’kidlash kerakki, imtihon jarayonlariga malakalali mutahassislar — Toshkent shahridagi Inha universiteti, Toshkent shahridagi Amiti universiteti va Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti professor-o‘qituvchi mutaxassislari jalb qilindi.
Qo‘shimcha ma’lumot olish uchun: Muhammad al-Xorazmiy nomidagi IT maktabining www.ictschool.uz rasmiy veb-sayti

• Объявлены результаты второго этапа онлайн тестовых экзаменов в Специализированную ИКТ-школу имени Мухаммада ал-Хоразмий
5-9 октября 2020 года прошел второй этап онлайн-экзаменов в 5-9 классы Специализированной школы по углубленному изучению предметов направления информационно-коммуникационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий на 2020/2021 учебный год.
С результатами объявленных тестовых экзаменов подробно можно ознакомиться по следующей ссылке https://ictschool.uz/qabul-natija/, или на официальном веб-сайте школы: www.ictschool.uz.
25-29 сентября 2020 года прошел первый этап онлайн-экзаменов в 5-9 классы  Специализированной школы по углубленному изучению предметов направления информационно-коммуникационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий на  2020/2021 учебный год. Результаты первого этапа экзаменов были объявлены 2 октября.
Успешно прошедшие первое экзаменационное испытание ученики на втором этапе прошли онлайн-собеседование, которые состоялись 5-9 октября с использованием программы ZOOM. Онлайн-собеседования для учеников 5-х классов прошли 5-6 октября, для 6-х классов7 октября, для 7-х классов – 8 октября, для 8-9-х классов 9 октября. На втором этапе экзамена по английскому языку были даны 1 тема для чтения, перевода и проверки уровня устного владения английским языком, и 2 примера по математике и физике.
Следует отметить, что экзаменационные испытания проводились с участием профессорско-преподавательского состава Университета Инха в Ташкенте, Университета Амити в Ташкенте, Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий.
Дополнительную информацию можно получить на официальном веб-сайте IT-школы имени Мухаммада ал-Хоразмий — www.ictschool.uz.