• Koronavirus kasalligidan davolanayotganlarni tibbiy xizmat bilan ta’minlovchi va ular haqida ma’lumotni o‘rganib turuvchi 1105 raqamli call-markazi tashkil etildi
Respublikamizda koronavirusga qarshi karantin choralarni amalga oshirish doirasida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi hamda Toshkent shahar hokimligi tomonidan COVID-19 kasalligidan davolanayotgan va uy sharoitida karantinga olingan yurtdoshlarimizni alohida tibbiy axborot bilan ta’minlovchi, ular haqida ma’lumotni o‘rganib turuvchi  24 soat mobaynida ishlaydigangan 1105 raqamli call-markazi tashkil etildi.
Mazkur call-markazi uy va shifoxona sharoitida COVID-19 kasalligidan davolanayotgan va uy karantiniga olingan yurtdoshlarimiz, ularning yaqinlari va oila a’zolariga tezkor va aniq axborot ko‘magini berish hamda ular bilan axborot almashinishga qaratilgan.

• Организован колл-центр 1105 для консультирования больных коронавирусом и изучения их состояния
В рамках принятых в республике карантинных мер в борьбе с коронавирусом Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций и хокимиятом города Ташкента был организован круглосуточный колл-центр для информирования больных коронавирусом и изучения их состояния с единым коротким номером 1105.
Колл-центр будет оказывать оперативную консультативную помощь лицам, которые в настоящее время лечатся от COVID-19 в домашних и клинических условиях и/или взяты на домашний карантин, а также их близким и членам семьи.
Абоненты посредством всех видов телефонной связи могут обратиться и получить необходимую информацию по этому номеру.