• Karantin sharoitida O‘zbekistondagi barcha IT startap jamoalari uchun yangi loyiha!
IT-Park Alibaba Group kompaniyasi va China Campus Network, hamda O’zbekiston Yoshlar tadbirkorligini qo’llab-quvvatlash markazi, BMTTDнинг Startap-tashabbuslari va Akselerator Lab tashkilotlari bilan birgalikda «Alibaba GET Global Challenge 2020» O’zbekistondagi IT sohasi bilan bog’liq startap loyihalarini ishtirok etishga taklif qiladi.
«Alibaba GET Global Challenge 2020» dunyo bo’ylab yoshlar uchun pandemiya oqibatlarini yumshatish va odamlarga kundalik hayotning barcha sohalarida yordam berish uchun Alibabadan xalqaro tanlov.
Tanlovning maqsadi yangi biznes paradigmasining ijobiy ta’sirini ulashish, har tomonlama rivojlanishni rag’batlantirish, yoshlar va tadbirkorlarni ruhlantirish, shuningdek, tashkilotlar, sohalar va jamiyatlarni raqamli transformatsiyasiga yordam berish.
«Alibaba GET Global Challenge 2020» tanlovi bir necha bosqichlarni o’z ichiga oladi va onlayn rejimda o’tkaziladi.
Tanlov maqsadlariga mos keladigan IT-loyihalar taklif etiladi. 18 yoshdan 30 yoshgacha bo’lgan har bir kishi ishtirok etishi mumkin. Ishtirokchilar 3-5 kishidan iborat jamoalarga birlashadi. Bundan tashqari, jamoada kamida bitta ingliz tilida so’zlashadigan a’zo bo’lishi kerak, chunki musobaqa ingliz tilida bo’lib o’tadi.
Xalqaro tanlovning bosh mukofoti – 15 000$ va Alibaba kompaniyasining bosh ofisiga to’liq to’lanadigan tashrif. Bundan tashqari, tanlovning barcha ishtirokchilari uchun biznesni rivojlantirish bo’yicha treninglar va seminarlar o’tkaziladi. Finalchilarga Alibaba kompaniyasining tajribali mutaxassislari shaxsan taqdim etiladi.
Muhim ma‘lumot: O’zbekistonning tanlangan 36 jamoasi uchun birinchi onlayn trening 2020 yil 23 mayda bo’lib o’tadi.
Tanlovda ishtirok etish uchun arizalar 2020 yil 21-maygacha qabul qilinadi.
Alibaba GET tarmog’ining Bosh kotibi – janob Zhou Yong tomonidan «Pandemiya davrida raqamli yechimlar butun dunyoda» mavzusida o’tkazilgan ochiq seminarga havolahttps://clck.ru/NSTyZ

• Новый интересный проект для отечественных стартап-команд в сфере IT в условиях карантина
Отечественные IT-стартаперы могут принять участие в крупном международном конкурсе  «Alibaba GET Global Challenge 2020».
IT-Park совместно с компанией Alibaba Group, China Campus Network. а также Стартап-инициативами, Accelerator Lab ПРООН и Центром поддержки молодёжного предпринимательства приглашают к участию всех отечественных IT-стартапеов в конкурсе "Alibaba GET Global Challenge 2020".
«Alibaba GET Global Challenge 2020» — это международный конкурс от Alibaba для молодёжи всего мира по созданию бизнес-решений для смягчения последствий пандемии и оказания помощи своим гражданам во всех сферах повседневной жизни.
Цель конкурса — поделиться положительным влиянием новой бизнес-парадигмы, содействовать инклюзивному развитию, вдохновлять и расширять возможности молодежи и предпринимателей, а также содействовать цифровой трансформации организаций, отраслей и обществ.
Конкурс «Alibaba GET Global Challenge 2020» включает в себя несколько этапов и проводится в онлайн-формате.
Для участия приглашаются IT-проекты, соответствующие целям конкурса. Также принять участие могут все желающие от 18 до 30 лет. Участники объединятся в команды по 3-5 человек. Кроме того, необходимо иметь по крайней мере одного участника в команде со знанием английского языка, так как конкурс будет проводится на английском языке.
Главным призом международного конкурса являются 15 тысяч долларов и полностью оплачиваемая поездка в головной офис Alibaba. Более того, для всех участников соревнования будут проводиться тренинги и семинары для развития своего бизнеса. Финалистам предоставят персональных тренеров, которые являются опытными специалистами Alibaba.
Важная информация: первый онлайн тренинг для отобранных 36 команд Узбекистана состоится 23 мая 2020 года.
Заявки для участия в конкурсе принимаются до 21 мая 2020 года.
Ссылка на открытый семинар, проведенный генеральным секретарем Alibaba GET Network – господином Джоу Янгом на тему «Цифровые решения во времена пандемии во всем мире»: https://clck.ru/NSTyZ