• “Veon” kompaniyalar guruhi bilan xamkorlik
Bugun 5 mart kuni O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligida Vazir Sh.Sadiqovning “Veon” kompaniyalar guruhi bosh ijrochi direktori Kaan Terzioglu bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh.Sadiqov mehmonlarni yurtimizga tashrifi bilan qutlar ekan, telekommunikatsiya xizmatlari ko‘rsatish bozorini yanada rivojlantirish, sohaga investitsiyalarni jalb qilish, xususan, mobil aloqa kompaniyalarining samarali faoliyat olib borishlari uchun yurtimizda har tomonlama keng imkoniyatlar yaratib berilganini ta’kidladi.
Uchrashuv chog‘ida axborot texnologiyalari va eng yangi texnologiyalarni joriy etish masalalari va kelgusidagi hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha fikr almashildi.
Tomonlar axborot texnologiyalari sohasida ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha ulkan salohiyat mavjudligi hamda bu borada barcha sa’y-harakatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

• Сотрудничество с группой компаний "Veon”
Сегодня 5 марта в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан состоялась встреча министра Садикова Ш.М. с генеральным директором группы компаний “Veon” Кааном Терзиоглу.
Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Садиков, приветствуя гостей посетивших с визитом Узбекистан, отметил, что в нашей стране созданы широкие возможности для дальнейшего развития рынка телекоммуникационных услуг, привлечения инвестиций в сферу, в частности, для эффективной деятельности компаний мобильной связи.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам внедрения информационных технологий, новейших мобильных технологий  и дальнейшего развития сотрудничества.
Стороны выразили готовность мобилизовать все усилия по развитию двустороннего сотрудничества в сфере информационных технологий.
В ходе встречи были обсуждены перспективные направления, представляющие взаимный интерес, в том числе расширение всестороннего сотрудничества в вопросах ИКТ и другие важные вопросы.