Mazkur yirik tadbirning asosiy maqsadi butun O‘zbekiston yoshlarning zamonaviy axborot texnologiyalar haqida bilimlarini oshirish va zarur ko‘nikmalariga o‘rgatish hamda AKT sohasidagi jarayonlariga keng jalb qilish.
Besh kun davom etadigan mazkur motivatsiyaga boy tadbirda yoshlarga quyidagi zamonaviy IT yo‘nalishlari bo‘yicha master klass o‘tkaziladi:  veb-dasturlash va mobil dasturlashdesktop dasturlashraqamli media va marketingdizaynrobototexnika hamda frilans.
Yana bir eʼtiborli jihati shundaki, mazkur tadbirda AKT sohasidagi nufuzli mahalliy hamda xorijiy mutaxassislar ishtirok etib, o‘z tajribalar bilan o‘rtoqlashadi. Ularning qatorida Angry Birds mobil o‘yini asoschilari, Google  kompaniyasi rivojlantiruvchi ekspertlari va yirik  IT loyihalarning rahbarlari qatnashadi.

• Стартовал онлайн-лагерь «Online Digital Camp – “Raqamli avlod – 2020»
Сегодня стартовал онлайн-лагерь «Online Digital Camp – “Raqamli avlod – 2020». Данное мероприятие будет проводиться с 24 по 28 августа.
В течение  пяти насыщенных дней для молодых людей будут проводиться онлайн мастер-классы по самым актуальным IT-направлениям: мобильному и веб-программированиюкомпьютерному программированиюцифровым медиа и маркетингудизайнуробототехникефрилансу.
Заслуживает внимания и то, что в мероприятии примут участие авторитетные отечественные и зарубежные специалисты, которые поделятся своим опытом. В их числе один из основателей игры Angry Birds», эксперты по развитию Google и руководители крупных IT-проектов.