• TATUda AQShning Webster universiteti vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Uchrashuvdan ko‘zlangan maqsad — TATUda AQShning Webster universiteti «Biznes boshqaruvi (MBA)» magistratura yo‘nalishiga o‘qishga qabul qilish jarayoni bilan tanishish, hujjat topshirayotgan talabalar bilan uchrashish, ular bilan ta’lim jarayoni haqida suhbatlashib olish hisoblanadi. Bundan tashqari, Toshkent shahrida AQShning Webster universiteti filialini tashkil etish va 2019/2020 o‘quv yilidan boshlab  abituriyentlarni qabul qilinishini yo‘lga qo‘yish masalalarini muhokama etish ham ko‘zda tutilgan.
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universiteti bilan hamkorlikda faoliyat boshlagan AQShning Vebster universiteti (Webster University, George Herbert Walker School of Business and Technology) Master of Business Administration (MBA: Biznes boshqaruvi magistratura yo‘nalishi) o‘quv dasturi asosida «Loyihalarni boshqarish» yo‘nalishiga talabalarni qabul qilish jarayoni boshlangan va o‘qishga qabul qilish davom etmoqda.

• Встреча с представителями университета Webster (США) в ТУИТ
20 февраля в Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий была организована встреча вице-президента университета Webster (США) Джона Пайла, проректора университета Webster Дж.Шустера с руководством ТУИТ и студентами, сдавшими и желающими сдать документы на обучение по направлению магистратуры «Бизнес управление (MBA)» университета Webster.
Цель мероприятия – ознакомление с процессом приема на обучение по направлению магистратуры «Бизнес управление (MBA)» университета Webster (США) в ТУИТ, втреча со студентами, сдающими документы, открытый диалог с ними об учебном процессе, а также обсуждение вопросов организации филиала университета Webster в городе Ташкенте и приема абитуриентов, начиная с 2019/2020 учебного года
Напоминаем, что прием на обучение по направлению магистратуры Бизнес управление (MBA)» университета Webster продолжается!