• “Oʻzbektelekom” AK filiallari rahbarlari uchun zamonaviy samarali menejment boʻyicha oʻquv kurslari
22.01.2019
22 yanvar kuni Toshkentda “Oʻzbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasining filiallari rahbarlari uchun zamonaviy samarali menejment boʻyicha bir haftalik maxsus oʻquv kurslari boshlandi. Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Sh. Sadikov soʻzga chiqdi.
“Oʻzbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasining muhim boʻlinmalari rahbarlari uchun oʻquv kurslarini ochib berar ekan, vazir kompaniyani taraqqiy ettirishning ustuvor jihatlarini belgilab berdi. Zamonaviy telekommunikatsiya xizmatlarini rivojlantirish hamda aksiyadorlik kompaniyasi menejmentining sifati va samaradorligini oshirish boʻyicha aniq vazifalar qoʻydi.
Bir hafta davomida maxsus kurslar doirasida “Oʻzbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasining filiallari rahbarlariga yetakchi mutaxassislarning 20 tadan ortiq maʼruzalari taqdim etiladi.
Filiallar direktorlari oʻquv kurslari bilan bir paytning oʻzida kompaniyaning boʻlinmalari buxgalterlari uchun ixtisoslashtirilgan mashgʻulotlar oʻtkazilmoqda.

• Учебные курсы по современному эффективному менеджменту для руководителей филиалов АК «Узбектелеком»
22.01.2019
22 января в Ташкенте стартовали недельные специальные курсы по современному эффективному менеджменту для руководителей филиалов акционерной компании «Узбектелеком». Перед слушателями выступил Министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Ш. Садиков.
Открывая учебные курсы для руководителей ключевых подразделений акционерной компании «Узбектелеком», министр обозначил главные приоритеты развития компании, поставил конкретные задачи по развитию современных услуг телекоммуникаций, а также повышению качества и эффективности менеджмента акционерной компании.
В течение недели руководителям филиалов акционерной компании «Узбектелеком» в рамках специальных курсов будет представлено более 20 докладов ведущих специалистов.
Параллельно с учебными курсами директоров филиалов, проходят также специализированные занятия для бухгалтеров подразделений компании.