• Toshkentdagi Inha universitetida “Startup Mix” biznes-anjumani boʻlib oʻtdi
Bugun, 20 yanvar kuni Toshkent shahridagi Inha universitetida “Startup Mix” startap va innovatsiyalar boʻyicha eng nufuzli biznes-anjuman boʻlib oʻtdi.
Tadbir doirasida maʼruzalar, video taqdimotlar, master-klasslar, startap loyihalar, “BitStreem” startapining taqdimoti va storiteling, sunʼiy aql (idrok) kabi dolzarb mavzularning muhokamasi boʻlib oʻtdi.
Inha universitetining 4-kurs talabalari Sabina Akbarova va Anvar Moʻminov oʻzlarining “BitStreem” loyihasini taqdim etdilar. “BitStreem” – bu onlayn taʼlim olish uchun oʻzbek tilidagi interaktiv platforma boʻlib, mashinaviy taʼlim yordamida individual yondashuvni muvofiqlashtiradi. Ushbu platforma yordamida talaba istalgan vaqtda onlayn rejimida zarur maʼlumotga ega boʻla oladi. Shuningdek, u, boshqa ishtirokchilar bilan maʼlumot almashish imkoniyati taqdim etilagan forumda oʻz tajribasi bilan boʻlishishi yoki oʻquv jarayonining muhim masalalarini muhokama qilishi mumkin.

• в Университете Инха в Ташкенте прошла бизнес-конференция «Startup Mix»
Сегодня, 20 января в Университете Инха в Ташкенте прошла самая авторитетная бизнес-конференция о стартапах и инновациях «Startup Mix».
В ходе мероприятия были продемонстрированы видео презентации, мастер-классы, презентация стартап-проектов и обсуждены такие актуальные темы, как искусственный интеллект, сторителинг.
Студенты 4-го курса Университета Инха Сабина Акбарова и Анвар Муминов презентовали собственный проект «BitStreem». «BitStreem» – это интерактивная платформа для обучения с онлайн курсами, на узбекском языке, которая подбирает индивидуальный подход при помощи машинного обучения. Благодаря платформе, студент может получить всю нужную информацию в онлайн режиме в любое время. А также поделиться опытом или обсудить важные вопросы учебного процесса на форуме, где предоставлена возможность обмена информацией с другими учащимися.
Университет Инха в Ташкенте является постоянным партнером крупнейшей конференции «Startup Mix» в Узбекистане.