• Toshkentdagi Inha universitetida “Startup Mix” biznes-anjumani hamda “Technovation Uzbekistan” 2019 tanlovi boʻlib oʻtmoqda
20.01.2019
Bugun Toshkent shahridagi Inha universitetida “Startup Mix” startap va innovatsiyalar boʻyicha eng nufuzli biznes-anjuman hamda “Technovation Uzbekistan 2019” tanlovi boʻlib oʻtmoqda.
“Startup Mix” startap va innovatsiyalar boʻyicha biznes-anjumani doirasida maʼruzalar, video taqdimotlar, master-klasslar, startap loyihalar, “BitStreem” startapining taqdimoti va storiteling, sunʼiy aql (idrok) kabi dolzarb mavzularning muhokamasi boʻlib oʻtmoqda.
“Technovation Uzbekistan 2019” tanlovi uch yildan buyon Toshkent shahridagi Inha universitetida dunyoning hotin-qizlar jamoalari uchun xalqaro texnologik tanlov oʻtkazib kelinmoqda.
Qizlar oʻz xamjamiyatlarida texnologiyalar yordamida ijtimoiy muhim masalalarni hal qilishni oʻrganadi (mobil ilovalarni yaratadi, loyihanining biznes rejasini yozadi, loyiha haqidagi videoni suratga oladi va uni tanlov finalida taqdim qiladi).

• В Университете Инха в Ташкенте проходят бизнес-конференция «Startup Mix» и конкурс «Technovation Uzbekistan 2019»
20.01.2019
Сегодня в Университете Инха в Ташкенте проходят самая авторитетная бизнес-конференция о стартапах и инновациях «Startup Mix» и конкурс «Technovation Uzbekistan 2019».
В рамках «Startup Mix» проходят лекции, видео презентации, мастер-классы, стартап-проекты, презентация стартапа «BitStreem» и обсуждение таких актуальных тем, как искусственный интеллект, сторителинг.
Ежегодный международный технологический конкурс «Technovation Uzbekistan 2019» для команд девушек со всего мира уже третий год проходит в университете Инха в Ташкенте.
Девушки учатся решать социально важные проблемы в своих сообществах с помощью технологий (создают мобильное приложение, пишут бизнес-план проекта, снимают видео о проекте и презентуют его в финале конкурса).