• O‘zbekistonda elektron tijoratga bag‘ishlangan yirik anjuman bo‘lib o‘tadi
Joriy yilning 6-7-noyabr kunlari Windham Tashkent mehmonxonasida moliya sohasidagi eng yirik tadbir – E-Commerce Day 2018 bo‘lib o‘tadi.
Bu elektron tijorat mavzusiga bag‘ishlangan dastlabki eng yirik anjumanlardan biridir.
E-Commerce Day anjumanida ekspertlar yurtimizda moliya va bank sohalarining, xususan, internet-tijoratning hozirgi holatini tahlil etishadi va jahonda uni rivojlantirish borasidagi tajribalar bilan o‘rtoqlashiladi. Shuningdek, moliya infratuzilmasini yanada rivojlantirish bo‘yicha fikr almashishadi.
Anjumanda A. Ivanov (Rossiya va boshqa mamlakatlardagi masofaviy savdo milliy assotsiatsiyasi prezidenti), L.Zondberg (Rossiyaning eng katta ekspress-yetkazib beruvchisi va logistika operatori — DPD tijorat direktori),  D.Grigoriyev (Wunder Digital Agencyning rivojlantirish bo‘yicha direktori) va boshqa mashhur mutaxassislar ishtirok etishadi.
Tadbir qatnashchilari elektron tijorat bo‘yicha foydali tajribaga ega bo‘lishlari,  internet orqali savdo qilishni o‘rganishlari va, eng muhimi, biznes uchun kerakli hamda muhim aloqalarni o‘rnatishga erishishlari mumkin.
Shuningdek, anjumanda internet-savdo provayderlari (kurerlik xizmatlari, buxgalteriya, moliyaviy xizmatlar), chakana va elektron savdo hamda xizmatlar (do‘konlar, internet-do‘konlar), AT va innovatsiyalar sohalarida faoliyat yurituvchi kompaniyalar (injiniring,  ishlab chiqish va  dasturiy ta’minot)  ham qatnashishadi.
Tadbir O‘zbekiston Elektron savdo palatasi tomonidan tashkil etilmoqda. «Elektron hukumat» tizimini rivojlantirish markazi tadbirning hamkori hisoblanadi.

• Первая конференция посвящённая электронной коммерции пройдет в Узбекистане
6-7 ноября 2018 года в гостинице Windham Tashkent пройдет крупнейшее событие в финансовом секторе – E-Commerce Day 2018.
Это первая отраслевая конференция, посвящённая электронной коммерции.
На E-Commerce Day эксперты проанализируют текущее состояние финансового и банковского сектора, в частности, электронной коммерции в нашей стране и поделятся опытом ее развития в мире. А также обменяются мнениями по дальнейшему развитию финансовой инфраструктуры.
На конференции выступят знаменитые спикеры, такие как: А. Иванов (Президент Национальной ассоциации дистанционной торговли России и других стран), Л. Зондберг (Коммерческий директор DPD — крупнейший в России оператор экспресс-доставки и логистики), Д. Григорьев (Директор по развитию Wunder Digital Agency) и другие специалисты.
Участники мероприятия получат полезную информацию об электронной коммерции, обучатся навыкам продаж посредством интернета, а главное смогут наладить нужные контакты для своего бизнеса.
Кроме того, на конференции примут участие провайдеры услуг интернет-торговли (курьерские службы, бухгалтерия, финансовые услуги), ритейла и электронной торговли, розничных услуг (магазины, интернет-магазины), а также компании в сфере IT и инноваций (инжиниринг, разработка, программное обеспечение).
Организатором конференции является Ассоциация Электронной Коммерции Узбекистана.  Центр развития системы «Электронное правительство» выступает в роли Титульного партнера конференции.