25 sentabr kuni Jizzaxda “ICTWEEK UZBEKISTAN-2018” doirasida "Axborot texnologiyalari - bolalar uchun" aksiyasi o‘tkazildi.
Mazkur aksiya doirasida uchta kompyuter sinflari sotib olinib, Jizzax viloyatidagi ta’lim muassasalariga beg‘araz sovg‘a qilindi. Bu Zulfiya va Hamid Olimjon nomidagi maktab-internat (Jizzax sh.), 72-sonli o‘rta maktab (Jizzax viloyati, Forish tumani, “Qorabdol” QFY) va 17-o‘rta maktab (Jizzax viloyati, Sh.Rashidov tumani).
Kompyuter sinflariga 10 dona shaxsiy kompyuter, ko'p funktsiyali qurilma va proektorlar kiritilgan.
O‘quv sinflari ta'lim muassasalariga internet tarmog'iga ulangan lokal tarmog'I tarkibida sovg‘a qilindi.

• В рамках ICTWEEK UZBEKISTAN 2018 три компьютерных класса были подарены школам Джизакской области
25 сентября в Джизаке, в рамках ICTWEEK UZBEKISTAN 2018 прошла акция «Информационные технологии — детям».
В рамках данной акции были приобретены три компьютерных класса и осуществлена безвозмездная их передача учебно-образовательным учреждениям в Джизакской области. Это школа-интернат им. 3ульфии и Хамида Олимжона (г.Джизак), средняя образовательная школа № 72 (Джизакская область район Фориш, ССГ «Корабдол»), и cредняя школа №17 (Джизакская область, Ш.Рашидовский район).
В комплектацию компьютерных классов вошли персональный учебный компьютер по 10 шт, многофункциональные устройства и проекторы.
Учебные классы переданы образовательным учреждениям в составе локально-вычислительной сети, подключенные к сети Интернет.