• “ICTWEEK Uzbekistan-2018” AKT haftaligining boshlanishi munosabati bilan matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi
24.09.2018
Bugun Toshkentda “ICTWEEK Uzbekistan-2018” AKT haftaligining boshlanishi munosabati bilan matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi. Konferensiya davomida tashkiliy qo‘mita OAV vakillariga AKT Haftaligidan o‘rin olgan tadbirlar to‘g‘risida batafsil ma’lumot berishdi.
24-29 sentabr kunlari Toshkent va Jizzaxda oʻtkaziladigan “ICTWEEK Uzbekistan-2018” Oʻzbekiston axborot-kommunikatsiya texnologiyalari haftaligi mamlakatimiz axborot texnologiyalari sohasidagi eng muhim va keng koʻlamli tadbir.
ICTWEEK ning asosiy maqsadi avvalgi yillarda bo‘lgani kabi bu yil ham axborot texnologiyalari sohasida erishilgan natijalar va amalga oshirilayotgan loyihalar namoyish etish va muhokama qilishdir.
“ICTWEEK Uzbekistan-2018” haftaligi doirasida oʻtkaziladigan tadbirlar:
Toshkent shahrida:
Matbuot anjumani
“ICTEXPO-2018” — axborot texnologiyalari anʼanaviy yillik koʻrgazmasi
“DIGITAL UZBEKISTAN” forumi
shuningdek, boshqa tadbir va taqdimotlar.
Jizzax shahrida:
“Bolalar uchun axborot texnologiyalari” aksiyasi
Mintaqaviy “ICTEXPO-2018” koʻrgazmasi
Mintaqaviy forum.
24 sentabr. Toshkentda matbuot anjumani boʻlib oʻtadi — u “ICTWEEK Uzbekistan-2018” haftaligini ochib beradi. Shu kuni jurnalistlar haftalik haqida batafsil maʼlumot va barcha savollariga javob olishlari mumkin.
25 sentabr. Jizzax shahrida matbuot brifingi hamda “Bolalar uchun axborot texnologiyalari” aksiyasi boʻlib oʻtadi.
26 sentabr. Poytaxtdagi “Oʻzekspomarkaz”ning anjumanlar zalida “DIGITAL UZBEKISTAN” forumida boʻlib oʻtadi.
27 sentabr. Jizzax shahrida “Jizzax viloyati: investitsiyalar, innovatsiyalar, axborotlashtirish” mintaqaviy 3i forumi boʻlib oʻtadi.
26-28 sentabr. Toshkentda axborot-kommunikassiya texnologiyalari haftaligining muhim voqeasi — “ICTEXPO-2018” koʻrgazmasi oʻtkaziladi.
26-27 sentabr. Jizzax shahrida Toshkentdagi “ICTEXPO-2018”ga parallel ravishda mintaqaviy koʻrgazma boʻlib oʻtadi.
“ICTEXPO-2018”da axborot texnologiyalari va xizmatlari bozorida taqdim etilayotgan zamonaviy texnologiyalar va yechimlar namoyish etiladi. Ushbu koʻrgazmada axborot texnologiyalari sohasidagi soʻnggi tendensiyalarga ixtisoslashgan mahalliy va xorijiy kompaniyalar ishtirok etadi: uyali aloqa kompaniyalari, vendorlar, dasturiy taʼminot, tizim integratorlari ishlab chiqaruvchi kompaniyalar va boshqalar.
AKT haftaligi Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi koʻmagida oʻtkazilmoqda. Tashkilotchilar — “ICTNEWS Conferences” (“CIBGROUP” MCHJ) va Oʻzbekiston axborot texnologiyalari korxonalari va tashkilotlari assotsiatsiyasi (Jizzax sh.).

• Состоялась пресс-конференция по случаю начала Недели ИКТ ICTWEEK Uzbekistan 2018
Сегодня в Ташкенте состоялась пресс-конференция по случаю начала Недели ИКТ ICTWEEK Uzbekistan 2018. В ходе конференции организационный комитет предоставил СМИ подробную информацию о мероприятиях, запланированных в рамках Недели ИКТ.
Неделя ИКТ, которая пройдет с 24-29 сентября в Ташкенте и Джиззаке, является важнейшим ежегодным событием в сфере информационно-коммуникационных технологий Узбекистана и объединяет целый ряд специализированных мероприятий.
Основной целью ICTWEEK, как и прошлые годы является демонстрация и обсуждение достигнутых результатов и реализуемых проектов в сфере IT.
В рамках Недели ICTWEEK Uzbekistan 2018 пройдут:
В городе Ташкент: Пресс-конференция для представителей средств массовой информации, Ежегодная Выставка информационных технологий– ICTEXPO 2018, Форум – DIGITAL UZBEKISTAN, а также другие различные мероприятия и презентации участников.
В городе Джизак: Брифинг для прессы, Акция – «Информационные технологии детям», Региональная выставка ICTEXPO 2018 и Региональный форум 3i.
Пресс-конференция в г. Ташкенте состоится 24 сентября в Пресс-центре и откроет Неделю ICTWEEK Uzbekistan 2018, где журналисты смогут задать все интересующие вопросы и узнать о подробностях предстоящей Недели.
25 сентября в г. Джизаке пройдет Брифинг для СМИ и Акция «Информационные технологии детям».
Следующим мероприятием Недели ИКТ станет Форум — DIGITAL UZBEKISTAN, который пройдет 26 сентября в Конференц-зале и Атриуме НВК «Узэкспоцентр» в виде панельной дискуссии. Форум — DIGITAL UZBEKISTAN это уникальная экспертная площадка, для обсуждения вопросов о современных тенденциях сферы информационных технологий. Панельные дискуссии Форума содействуют выработке стратегических решений и программ, направленных на развитие отрасли информационных технологий страны. На Форуме проводится анализ противоречий, оценивается потенциал развития и возможности для его реализации. К участию приглашены руководители государственных органов управления, руководители предприятий и организаций сферы информационных технологий и коммуникаций, международные эксперты и аналитики, представители крупных отечественных и зарубежных IT-компаний.
В г. Джизаке пройдет Региональный Форум 3i «Джизакская область: Инвестиция. Инновации. Информатизация» 27 сентября.
Не менее ярким событием Недели Информационно-коммуникационных технологий ICTWEEK является ежегодная Выставка информационных технологий ICTEXPO 2018, которая пройдет с 26 по 28 сентября в городе Ташкенте и параллельно 26, 27 сентября Региональная выставка в городе Джизаке. В этом году заранее увеличены выставочные площади для экспонентов.
На ICTEXPO 2018 демонстрируются современные технологии и решения, предоставляемые на рынке информационных технологий и услуг. В данной выставке примут участие отечественные и международные компании, специализирующиеся в новейших тенденциях в сфере IT, такие как: мобильные компании, вендоры, компании, разрабатывающие программные обеспечения, системные интеграторы и т.д. Для онлайн бронирования стенда можно зайти на сайт www.ictweek.uz, где доступна схема интерактивной карты со стендами.
Неделя ICTWEEK послужит дальнейшей трансформации отрасли информационных технологий в Узбекистане, укреплению международного сотрудничества, а также привлечение инвестиций в этой сфере.