• AKT sohasi vakillari davlat mukofotlari bilan taqdirlandilar
Mamlakatimiz mustaqilligining yigirma yetti yilligi bayrami arafasida AKT sohasining bir nechta xodimi davlat mukofotlari bilan taqdirlandilar.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 28-avgustdagi “Oʻzbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining yigirma yetti yilligi munosabati bilan huquqni muhofaza qilish organlari, mudofaa va favqulodda vaziyatlar vazirliklari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida”gi Farmoniga muvofiq Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi Maxsus avariya-tiklash boshqarmasi sanitar-yoʻriqchisi Nematillayev Baxodir Raxmatillayevich “Shuhrat” medali bilan daqdirlandi.
Prezidentning 2018 yil 28 avgustdagi “Oʻzbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining yigirma yetti yilligi munosabati bilan fan, taʼlim, sogʻliqni saqlash, adabiyot, madaniyat, sanʼat, maʼnaviyat va maʼrifat hamda ijtimoiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida”gi Farmoniga muvofiq Toshkent axborot texnologiyalari universiteti teleradioeshittirish tizimlari kafedrasi katta oʻqituvchisi Kan Vitaliy Sergeyevich “Shuhrat” medali bilan taqdirlandi.
Shuningdek, Prezidentning 2018-yil 29-avgustdagi Farmoniga muvofiq Oʻzbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi “UNICON.UZ” DUK direktorining birinchi oʻrinbosari Xasanov Xislat Poʻlatovich “Shuhrat” medali bilan taqdirlandi.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi hamkasblarimizni yuksak mukofot bilan tabriklab, istiqboldagi ishlariga zafarlar tilab qoladi.

• Работники сферы ИКТ среди награжденных государственными наградами
Накануне празднования 27-летия Государственной независимости Республики Узбекистан несколько работников сферы ИКТ удостоены государственными наградами.
Указом Президента Республики Узбекистан от 28 августа 2018 года «О награждении в связи с 27-летием Государственной независимости Республики Узбекистан группы сотрудников правоохранительных органов, министерств обороны и по чрезвычайным ситуациям» медалью «Шуҳрат» награжден санитар-инструктор Специального аварийно-восстановительного управления Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Нематиллаев Баходир Рахматиллаевич.
Указом Президента Республики Узбекистан от 28 августа 2018 года «О награждении в связи с двадцать седьмой годовщиной государственной независимости Республики Узбекистан группы работников науки, образования, здравоохранения, литературы, культуры, искусства, духовности и просветительства и других социальных сфер» медалью «Шуҳрат» награжден старший преподаватель кафедры систем телерадиовещания Ташкентского университета информационных технологий Кан Виталий Сергеевич.
Также Указом Президента Республики Узбекистан от 29 августа 2018 года медалью «Шуҳрат» награжден первый заместитель директора ГУП «UNICON.UZ» Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Хасанов Хислат Пулатович.
Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций поздравляет коллег с этими высокими государственными наградами, и желает им дальнейших трудовых успехов на благо процветания нашей Родины!