• AKT vaziri urush faxriysini yo’qladi
9 may — Xotira va Qadrlash kuni arafasida O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Azim Axmedxadjayev Olmaliq tumanlararo pochta aloqasi tarmog‘ining 5-aloqa bo‘limida 30 yil pochtachilik qilgan urush faxriysi Yelizaveta Shillerni uyiga borib yo’qladi.
— Mehrni shu yurtdan topdim, — dedi Yelizaveta Shiller quvonch bilan. — O‘zbeklar menga o‘xshash yuz minglab urush jabrdiydalariga qaynoq bag‘ridan joy berishdi. Buni unutib bo‘ladimi? Yo‘q, aslo! Davlatimiz, shaxsan Prezidentimizning biz urush va mehnat faxriylariga ko‘rsatayotgan g‘amxo‘rliklarini aytmaysizmi? Hamkasblarimizning iltifotlaridan boshim osmonda. Hamma-hammalaringizdan minnatdorman.
— Siz kabi faxriylarning ish tajribalaringiz, maslahatlaringiz soha rivoji uchun juda muhim, — dedi O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Azim Axmedxadjayev. — Soha mehnat jamoalari nomidan Aloqachilarning kasb bayrami hamda 9 may — Xotira va Qadrlash kuni bilan chin qalbimdan tabriklayman, xonadoningizga tinchlik-xotirjamlik tilayman. Doimo sog‘-salomat bo‘ling.
Samimiy va dilkash suhbatdan so‘ng soha rahbari Yelizaveta Shillerga sovg‘a-salomlar, anvoyi gullarni taqdim qildi.
Shu kuni axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalari sohasida uzoq yillar ishlab nafaqaga chiqqan bir guruh Ikkinchi jahon urush faxriylariga ana shunday izzatu ikrom ko‘rsatildi.

• Глава Мининфокома навестил ветерана
В канун 9 мая — Дня памяти и почестей, глава Мининфокома Азим Ахмедхаджаев навестил ветерана Елизавету Шиллер, 30 лет проработавшую почтальоном в 5-ом отделении Алмалыкской межрайонной почтовой связи.
— Милосердие я нашла в этом благодатном краю, — говорит с радостным волнением Елизавета Шиллер. — Узбекский народ дал таким, как я – сотням тысяч людей, испытавшим горе, место в своей горячей душе. Разве это можно забыть? Никогда! А какую заботу о нас проявляет государство и лично Президент! Я также благодарна своим коллегам за теплое внимание. Всем, всем огромное спасибо!
— Для развития отрасли очень важны советы и предложения таких, как вы, ветеранов, — сказал Азим Ахмедхаджаев. — От имени всего трудового коллектива от всей души поздравляю Вас с профессиональным праздником и 9 мая — Днем памяти и почестей, желаю мира вашему дому. Будьте всегда здоровы.
После душевной беседы руководитель отрасли вручил Елизавете Шиллер подарки и большой букет цветов.
В этот день уважение, почет и внимание были оказаны еще 9 ветеранам Второй мировой войны, проработавшим долгие годы в сфере связи Узбекистана.