• Technovation Uzbekistan hududlarga "tashrif buyuradi"
Toshkent shahridagi Inha universitetining o‘zbekistonlik xotin-qizlar o‘rtasida axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalanishni targ‘ib etishni maqsad qilgan Technovation Uzbekistan loyihasi tashkilotchilari joriy yilning 2 fevralida hududlar bilan onlayn aloqa o‘rnatdilar.
Toshkent axborot texnologiyalari universitetida o‘tkazilgan video-anjuman universitetning Samarqand, Farg‘ona, Qarshi, Urganch hamda Nukus shaharlaridagi bo‘linmalarini qamrab oldi. Unda universitetda, kasb-hunar kollejlarida tahsil olayotgan, shuningdek Technovation Uzbekistan loyihasida ishtirok etish istagidagi xotin-qizlar ishtirok etdilar.
Video-anjuman mobaynida har bir hududda loyihani tashkil etishda ishtirok etuvchi Xotin-qizlar qo‘mitasi va TATU bo‘linmalarining koordinatorlari belgilandi. Video-anjuman orqali reja va vazifalarni har oyda 1 marotaba virtual tizim orqali muhokama qilish kelishib olindi.
Tashkilotchilar Technovation loyihasini qo‘llab-quvvatlayotgani uchun TATU hamda Xotin-qizlar qo‘mitasiga minnatdorchilik bildiradi.

• Technovation Uzbekistan приходит в регионы Узбекистана
2 февраля координаторы программы Technovation Uzbekistan провели видеоконференцию в Ташкентском университете информационных технологий с 5-ю регионами, в которых представлены филиалы ТУИТ: Самарканд, Фергана, Карши, Ургенч, Нукус.
На видеоконференцию собрались студентки профильных колледжей и вуза, заинтересованные в участии в Программе Technovation Uzbekistan. По результатам встречи в каждом регионе назначены координаторы из Комитета Женщин и представителей ТУИТ в своих филиалах. Встречи в формате видеоконференций и обсуждения с участницами с регионов организаторы планируют проводить не реже 1 раза в месяц.
Организаторы благодарят ТУИТ и Комитет Женщин за продвижение программы Technovation в регионах Узбекистана.