Uchrashuvda Toshkent shahridagi Inha universiteti bitiruvchi kurs talabalarining "3+1" loyihasi doirasida Koreya Respublikasidagi Inha universitetidagi o‘quv kursini muvaffaqiyat bilan yakunlaganliklari mamnuniyat bilan qayd etildi.
Ma’lumot uchun aytish joizki, Toshkent shahridagi Inha universitetining "Kompyuter va dasturiy ta’minot injiniring" fakultetining 99 nafar talabasi joriy yilning iyunidan boshlab ta’limni Koreya Respublikasining Inchxon shahrida joylashgan Inha universitetida davom ettirib kelishayotgan edi. "3+1" loyihasi o‘zbekistonlik talabalarning 3 yil O‘zbekistonda va 1 yil Koreyada tahsil olishlarini ko‘zlaydi. Xorijdagi o‘quv kurslarida yoshlarimiz 2 semestr davomida yetakchi ekspert va professorlardan ta’lim olishdi. 27 dekabrda Inchxon shahrida Toshkent shahridagi Inha universitetining ilk qaldirg‘och-talabalarining tantanali bitiruv marosimi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida samarali amalga oshirilayotgan ikkitomonlama hamkorlikni yanada rivojlantirish, jumladan bakalavriat yo‘nalishida yangi yo‘nalishlarni joriy qilish, shuningdek magistratura bo‘limini tashkil qilish masalalari yuzasidan kelishuvlarga erishildi.

• Состоялась встреча с вице-президентом Университета Инха
27 декабря в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций состоялась встреча с вице-президентом южнокорейского Университета Инха Инкё Чонг.
На встрече стороны с удовлетворением отметили успешное завершение учебы в Республике Корея студентов четвертого курса Университета Инха в Ташкенте (УИТ) по программе «3+1».
Справочно: В июне текущего года в г. Инчхоне (Республика Корея) в Университете Инха начали обучение 99 студентов факультета «Компьютерный и программный инжиниринг» в рамках программы «3+1», которая предусматривает обучение студентов УИТ три года в Университете Инха в Ташкенте и один год в Университете Инха в Республике Корея. Студенты из Узбекистана получили знания от высококвалифицированных профессоров Университета Инха в Республике Корея в течение двух семестров. 21 декабря 2017 г. в г. Инчхон состоялась торжественная церемония завершения обучения студентов четвертого курса УИТ.
В ходе беседы обсуждены вопросы дальнейшего развития Университета Инха в г. Ташкенте, в частности, были согласованы планы открытия новых направлений образования бакалавриата, а также магистратуры по имеющимся и новым в университете направлениям.